Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.08.13, 17:11   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,850
Ettiği Teşekkür: 100739
Aldığı Teşekkür: 141632
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Sözcü’nün Haberi Meclis Gündeminde

Sözcü’nün haberi Meclis gündeminde


"Üç çocuk isteyen Tayyip, bu çocuklara iyi baksın" haberimiz Meclis gündemine taşındı.

Eyüp Çocuk Yuvası’nda gördükleri şiddet yüzünden yuvadan kaçan çocukların dramı ses getirmeye devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Umut Oran haberimizle ilgili Meclis’te bir soru önergesi verdi. CHP’li Oran, Fatma Şahin tarafından cevaplanması üzere verdiği soru önergesinde bu kurumla ilgili ne tür çalışmalar başlatıldığını ve skandala adı karışan çalışanlarla ilgili ne tür işlemler yapıldığını da sordu.

İŞTE UMUT ORAN’IN SORU ÖNERGESİ


TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
Aşağıdaki sorularımın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim.
Umut ORAN
İstanbul Milletvekili

Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu’nda uğradıkları şiddet ve dayak yüzünden kurumdan kaçmak zorunda kalan ve yaşları 10 ile 13 arasında değişen F.D , C.Y ve M.P’nin SÖZCÜ TV’ye yapmış olduğu açıklamalarda kurumda dayak yediklerini, kurum müdürünün kendilerini dövdüğünü öne sürmüşlerdir.
Bu kapsamda;
Bu çocuklar ne zaman söz konusu yurda yerleştirildiler?
Söz konusu Eyüp Yurdunun müdürü kimdir, daha önce kamuda nerelerde görev yapmıştır? Bu kişi hakkında daha önce açılmış herhangi bir adli-idari inceleme, soruşturma var mıdır, varsa sonucu ne olmuştur?

Söz konusu Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu yurdu daha önce kaç kaz denetimden geçti? Önceki denetimlerde müfettişlerin/denetçiler hangi kanıya vardılar, yurt müdürü ve çalışanları hakkında hangi işlemler yapıldı? Kurum hakkındaki önceki şikayet/inceleme konuları ne idi?

Bu yurtta toplam kaç resmi/özel/taşeron çalışanı görev yapmaktadır? Her birisinin öğrenim durumu ve filen yaptıkları görevler nelerdir? Yurtta kaç sosyal hizmet uzmanı, psikolog bulunmaktadır? Yurtta 15 Ağustos itibariyle toplam kaç çocuk barınmaktadır?
Burada kalan çocukların dövüldükleri, kolları arkadan bükülüp yere yatırıldıkları, tokatlandıkları doğru mudur?
Yurtta tutulan çocuklara rehabilitasyon anlamında herhangi bir film izlettirilmekte midir? Bu amaçla ne tür filmler gösterilmektedir, bu filmleri kim hazırlamıştır, içerikleri nedir?

Sözcü Gazetesi Taksim meydanında görüştüğü ve Eyüp Çocuk Yuvasından kaçan üç çocuğun dayak skandalı haberini yayınladığında duyarlı halkın tepkisi büyük oldu. Bakanlık haberi kendilerine gönderdikten sonra bu kurumdaki çalışanlarla ilgili soruşturma başlatacaklarını belirtti. Bunun haricinde konu ile ilgili ne SÖZCܒye ne de Kamuoyuna bir açıklama yapılmadı. Skandala adı karışan görevliler bu kurumda ve hala bu çocuklarla birlikteler.

İŞTE ÇOCUKLARLA YAPTIĞIMIZ O RÖPORTAJ
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Fatma Şahin,Twitter’ında Mısırdaki ölen çocuklar için yürek dayanmıyor derken, bakanlığına bağlı bu kurumda sevgiye aç bu çocuklar için herhangi bir açıklama yapmadı. Biz de haklı olarak sorduk “Sayın Şahin bu çocuklara yüreğiniz dayanıyor mu?” :


İŞTE O HABER
Dayak skandal haberimizi izleyen ve bize ulaşan kurumun iki eski çalışanı, yuvadan kaçan üç çocuğun SÖZCܒye anlattıklarının tamamen doğru olduklarını belirterek kurumla ilgili yürek dayanmayacak iddialarda bulundular. İki eski çalışanın anlattığına göre bu kurumda sevgiye muhtaç çocukları sevgiyle değil dayakla besliyorlardı. Ve bu şiddetten engelli çocuklar da nasibini fazlasıyla alıyorlardı. İddialar bununla da bitmiyordu kurum müdürü kendi çocuğunu kurumda kalan çocuklar gibi gösterip onlara uygulanan imkanlardan yararlandiriyordu. Kendi evini kiraya verip, devletin lojmanına taşınıp ve oranın dekorasyon masraflarının faturasını devlete ödetiyor. Yuvadaki çocuklarının kullanımı için tahsis edilmiş aracı kendi özel işleri için kullanıp çocuklara araç gerektiğinde çocuklar taksi ile gönderiliyor. Kimsesiz çocuklara her ay devlet tarafından verilen harçlıklarına kurumda çalışan bazı ögretmen ve bakıcı ablalarının el koyduğuda iddialar arasında.

İŞTE KURUMUN ESKİ ÇALIŞANLARININ ÇOK ÇARPICI AÇIKLAMALARIKaynak
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.