Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.13, 00:40   #12
Mislina
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 458
Mesajlar: 2,852
Ettiği Teşekkür: 4015
Aldığı Teşekkür: 9523
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Füze Hareketliliğine İsrail'den Açıklama!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Haziran__ Mesajı göster


1-ABD' nin, kimyasal silah kullanıldığı iddiasından sonra Suriye' ye askeri müdahale kararı almasından sonra, Rusya'nın kendi personeli ve vatandaşlarının Suriye'yi terketmeleri konusunda uyarması, Rusya'nın Suriye'yi desteklemekten vazgeçmesi olarak yorumlanmış olabilir. Ya da, sahneyi terk etmeye zorlayan bir atak olarak da görmüş olabilirler.


2-Rusya'nın deşifre edemeyeceğini, artık aktif bir oyuncu olmaktan çıktığını da düşünmüş olabileceğini de düşünmüş olabilirler.

3- 3 yıla yakın bir süredir Suriye'de yol alamayışları da saldırgan ülkelerin bazı faktörleri göze almalarıyla da açıklanabilir. Bu ülkelerin BM lere olan sitemi, işlevselliğini sorgulamalarından dem vurmaları, NATO' yu devreye sokma çabalarını, bir Gönüllüler Koalisyonu kurup müdahale etme çabasına girmelerini de düşününce, Uluslararası Hukuka göre davranmalarını beklemek ne kadar boş bir çabaysa, savaş kararı alındığında da bazı güçlere açıkça meydan okumaları, onlara çeşitli mesajları imalı olarak da vermeleri hiç de düşünülmeyecek bir durum değildir.


4-Bilindiği gibi İsrail hızlı bir müdahaleden yanadır. Burada menfi davranmış da olabilir ve pek de müdahaleye hevesli olmayan ve perde gerisinde kalarak başka güçlerle sorunu halletmeyi halletmeyi düşünen bir strateji izlemektedir. Ama bu yollada bir gelişme sağlanmadığnı Esad'ın giderek güçlendiğini görmektedir. ABD yi hızla bir savaşın içine çekmeyi veya zorlamaya çalışması olarak da görmekteyiz. Bu mesaj bu anlamda doğrudan Temsilciler Meclisine de olabilir. Bir an önce müdahale kararının çıkmasına yönelik bir girişim de olabilir ki , bu durumda Rusya'nın bilip bilmemesininde pek bir önemi yoktur, kalmaz da.
Bu bağlamda füze olayının ortya çıkmasından sonra ABD yönetiminin İsrail' e karşı olan tavrı da önemlidir.


Bilinmelidir ki Obama'nın, Kongreye ,sunduğu teklif, bildiğimizin ötesinde çok yetkileri ihtiva eden bir müdahale geniş bir müdahale teklifidir.


Şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka değişkenlerde eklenebilir.

1-Esad'ın ailesi Suriye'den ayrıldı haberini okumuştum.Rusya'nın bu konuda katkısı olabilir mi?
Kimyasal silah kullanıldığına bir kanıt bulunmadığı söyleniyor ki araştırmayı yapan heyet bu konuda bir açıklama yapmadı. "Araştırmaların amacı, BM Genel Sekreteri tarafından da açık bir şekilde tanımlanmıştı: Suriye'de kimyasal silah kullanılıp kullanılmadığının kanıtlanması. Buradaki görevimiz bu silahı kimin kullandığını bulmak değil, sadece kullanılıp kullanılmadığının kanıtlanması ve hangi tür silahın kullanıldığının tespit edilmesidir" açıklamasıda şaibeli.

2-Rusya'nın safını belli etmesi için atılan bir adım olabilir diyorsunuz?
3-Suriye'de yol alamamalarının nedeni olabilir.Rusya desteğini çekerse Suriye direnmeye devam edebilir mi veya şöyle soralım:Suriye destek almaz ise ne kadar ve nereye kadar dayanabilir?
4-İsrail için" kaçak dövüşçü" tabiri cuk oturuyor sanırım.
İsrail ve ABD'nin stratejisi konusunda Subutay yanıtı vermiş

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Suriye Türkiyeyi vurursa o çok güvendiğiniz ABD koruyacak mı sanıyorsunuz bizi ?
---/---
Ya neyse bu savaşı biz durduramayız biz başlatamayız sadece ortadaki kukla olduğumuzun farkına varın eğer bir cami duvarı varsa biz o duvarda kapı bile değiliz. Artık kandırmayın kendinizi.
http://www.forumgercek.com/showthrea...020#post634020
__________________
"Ama gerçek, aziz dostum, can sıkıcıdır."

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.