Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.13, 13:56   #287
Aygün
Üye

Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 882
Aldığı Teşekkür: 454
Rep Derecesi : Aygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerdeAygün Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kitaplardan Kelime Yanıkları | Kitaplardan Sevdiğiniz Cümleler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Türkü Mesajı göster
'' İnsanı sadece biyolojik bir varlık olarak görmediğimiz ,onun varoluşuna çeşitli yüce anlamlar yüklemediğimiz için, gövdeden akan kanın ,can denilen şeyi çekip almasını, dolasıyla o kişinin ölmüş olmasını bir türlü kavrayamadığımızı düşünüyorum. Hayvanlar ölümü anlıyor ama insanlar anlamıyor. Can denen şey her türlü yaralanmalara, berelenmeye açık haldeki insan bedeninden bir saniyede çıkıp gidiveriyor ve insanlar bunun sonucunda aklını kaçıracak kadar sarsılıyor. '' Tanrım ,daha 1-2 saat önce nasıl da canlıydı, nasıl da kahkahalar atıyordu, şimdi nasıl yok olabilir '' diye tekrarlayıp duruyorlar. İnsanların algılama gücünü zorlayan bir durum bu. Hayatımıza, varoluşumuza yüklediğimiz hiç bir kavramla bağdaşmıyor. Sahiden her şey saçma mı ,hayatın başka anlamı yok mu ? Bence öyle! yok hiç bir şey yok. İnsanın biyolojik fonksiyonlarına aşırı bir anlam yükleme çabası içerisindeyiz. Çünkü hiçlik zor geliyor. ''

Zülfü Livaneli / Kardeşimin Hikayesi
Ben de okumaya yeni başladım ve evet; çok çarpıcı bir o kadar da doğru saptamalardan oluşmuş bir bölümü, hemen sarıp sarmalayan bu güzel kitabın.
Teşekkürler Türkü...
Aygün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aygün'in Mesajına Teşekkür Etti.