Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.09.13, 00:37   #19
Boray
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 109
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3102
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Cemaatçiler ODTÜ'den Kovuldu, Yandaş Medya Kampanyaya Başladı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Evet haklısın olayı tam kavramak gerekiyor, objektif olmakta bunu gerektirir

Dediğim gibi ben sadece videoya göre yorum yaptım, daha başka yönleri varsa basına düşer, şimdilik görünen bu

Önemli olan vicdanlı olabilmek, başkalarının acılarınıda görebilmek,
Bu memlekette her kesim acı çekti, çileler çekti
ama bizim kesim hiç bir zaman devletine küsmedi, isyan etmedi, polisine jandarmasına el kaldırmadı, kamu düzenini bozmadı,
ne yaptı, yılmadan usanmadan bütün engelleri demokratik yollarla bertaraf etti,
ve iktidara geldi,
Şuna çok üzülüyorum, demokrasiden ümidini kesmişleri ibretle seyrediyorum,
bu günkü ulusalcıların çıkmazı bu, insan nasıl olurda darbeden diktadan yana tavır sergiler, işte buna çok hayret ediyorum
Öncelikle azimle çalışıp iktidara gelmenizi tebrik ediyorum ve çok takdir ediyorum. Bizim de böyle çalışmamız gerekirdi ama ulusalcılara demokrasi dersi verirken kendinize de bakmanız lazım. Çünkü intikam hırsıyla demokrasinin d'sini icra etmiyorsunuz. Darbe sevici değilsiniz ama çok güzel polis devleti yarattınız. Pek bir farkı var mı? İşinize gelmeyen bir olay oldu mu polis göreve diyorsunuz.

Ama eğer gerçekten amacınız iyi olsaydı tüm kesimi kucaklayıp, kutuplaştırmadan yeni bir Türkiye yaratılabilirdi. Siz intikam almayı tercih ettiniz ve bir kısır döngüye soktunuz işi. Şu anda belki onlarca genç ne hayaller kuruyorlar, ne intikamlar alıyorlar bu zihniyetten. Bir gün bu hayallerin gerçek olup olmadığını bilemeyiz ama ya gerçek olursa? O zaman durum tersine dönerse? Kime faydası olacak bu işin? Ya aynı şeyler senin başına gelirse? Ya hakkını savunduramayacak duruma getirirlerse seni?

Sana şunu da temin edebilirim. Ulusalcı kesim darbeyi en ağır yaşayan kesimdir şu ülkede. Merakın olmasın.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Boray'in Mesajına Teşekkür Etti