Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.09.13, 09:57   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,398
Ettiği Teşekkür: 85352
Aldığı Teşekkür: 82860
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart İki Ayyaş, Kafa Kafaya Vermişler!!! | Rahmi Turan

GAZETECİ arkadaşım Ertuğ Karakullukçu’dan ilginç bir e-mail aldım. Ona da arkadaşı Erdem Sönmez göndermiş… Başbakan Erdo- ğan’ın “İki ayyaş” sözlerine atıfta bulunarak, bahsi geçen o iki ayyaşın Türkiye’yi nasıl kurtardığı ironik bir dille anlatılıyor. Okuyalım:

* * *
Önce birisi Çanakkale’de kıyak kafa ile İngilizleri denize dökmüş…
Sonra oradan kalkıp, sallana sallana Bandırma Vapuru ile Samsun’a ayak basmışlar. Erzurum, Sivas derken her gece başka bir âlemde çilingir sofrasında vatanı konuşmuşlar!
Onları kimse ciddiye almamış olacak ki, Ankara’ya kadar sağ salim gelmişler. Çilingir sofrası burada birden “Dostlar meclisi” olmuş. Ama her akşam içmeyi ihmal etmemişler…

* * *

Dostlar meclisi biraz daha kalabalıklaşmış, her vilayetten bir temsilci gelmiş. Gelirken de eli boş gelmemiş. Trakya vekili rakıyı getirirken, Kars vekili kaşarı, Çanakkale vekili Ezine peynirini, Diyarbakır vekili de karpuzu kapıp gelmiş.
Bu sırada düşman da Ankara’ya dayandı dayanacak. Top sesleri bile duyulur halde iken muhabbeti bozmamışlar, içmeye devam!

* * *

Küfelik olanı cepheye yollamışlar ayılsın diye… Ayılanı da Meclise yollamışlar biraz çalışsın diye… Böyle günler gelmiş, geçmiş…
Derken bizim iki ayyaş, iyice kafayı bulmuşlar.
Biri demiş vatan şöyle kurtarılır, öbürü demiş vatan böyle kurtarılır.
Al takke ver külâh, kavga çıkarmadan, aralarında anlaşmışlar ve kafaları epey kıyak olacak ki, bizimkiler taarruza karar vermişler…


* * *

Cepheye haber yollamışlar. Hazırlıklar yapılmış, manzarası en güzel tepelerde sofralar kurulmuş. Mezeler, içkiler donatılmış, erlere de birer ikişer tek yollamışlar ki onlar da muhabbete uysunlar!
Hazırlıklar tamam olunca bizimkiler sallana sallana gitmişler cepheye…
Herkes kurulmuş kendi mekânına… Vermişler komutu, seyretmişler cümbüşü…

* * *

Kafalar ayıldığında, kendilerini İzmir’de bulmuşlar. Orada lodos ayıltmış bizimkileri…
Sonra zaten fazla kalmamışlar, dönmüşler Ankara‘ya… Havası kuru, keçisi lezzetli… Meze kaynaklarının da tam ortasında, ayrıca şarap bağları da var etraflarında…
İşte böyle kurmuşlar İKİ AYYAŞ, Cumhuriyetimizi…
Ama senin gibi kafası ayıkların 11 senedir ne yaptığını biliyoruz! Kafamız kıyak sanma! (ÇARŞI)

“Büyük usta” küme düştü!

VICIK vıcık yağ kokan ve Başbakan Tayyip Bey‘i göklere çıkaran “Usta’nın Hikâyesi” belgeselini biz TV’de meslek saikiyle izledik.
Tanınmış artistlerin ve program yapımcısı Acun‘un bile kullanıldığı programda, her yaptığı iyi olan ve hiç hatası olmayan, melek gibi bir Başbakan modeli seyrettik. Hiç inandırıcı değildi!
Peki, izlenme oranı ne?
Televizyon reytinglerinde ilk 20’ye girerseniz bu başarıdır. İlk 50’ye girmek de iyi sayılır. Eğer ilk 100 programa giremezseniz, ikinci kümeye düştünüz demektir!
“Usta’nın Hikâyesi” belgeseli büyük paralar harcanıp hazırlandı, haftalarca reklamı yapıldı ve buna rağmen en çok izlenen ilk 100 program arasında bile giremedi.
Bu sonuç, izleyicinin artık bıktığını ve Tayyip Erdoğan adının reyting yapmadığını gösteriyor! Ayrıca aşırı yağcılık da milletin canını sıkıyor!

Tebessüm

İçki de kumar da çapkınlık da yok!
ESKİ dönemde bir seçim zamanı, iktidara mensup bir politikacı, Karadeniz‘de propaganda gezisine çıkmış. Bir kahvede icraatlarını anlatırken, yaşlı bir Karadenizli sormuş:
“Uy uşağım, sizin çapkınlığınız, karı-kız merakınız filan var midur?”
Genç politikacı “O nasıl söz amca? Biz harama uçkur çözmeyiz” demiş.
Yaşlı adam yine sormuş:
“Uy uşağım, siz, rakı-şarap içer misunuz?”
“Hayır amca, sarhoşluk veren her şey günahtır. Biz asla içmeyiz!”
“Peki uşağım, kumar oynar misunuz?”
“Asla! Kumardan gelen para haramdır!”
Yaşlı adam o zaman dayanamayıp patlamış:
“Ula nasıl heriflersiniz siz? Karıya kıza gitmezsinuz, rakı-şarap içmezsinuz, kumar da oynamazsinuz. Peki, ne halt edeysinuz da milleti yolaysinuz? Ne masrafınız var ki, bu kadar çok çalaysinuz?”

Günün Sözü

Akıl büyük sermayedir!

Sözcü

__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve sıçtığı bok olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.