Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.09.13, 11:15   #2
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2153
Mesajlar: 12,725
Ettiği Teşekkür: 82619
Aldığı Teşekkür: 78951
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Eğitim ve Gayri Millilik

İktidara geldiklerinden beri sürekli eğitim sistemi ile oynadılar durdu. Yap-boz tahtasına dönüştürdüler. Daha doğrusu ne yapacaklarını bilemediler. Aslında biliyorlar da, bildiklerini şak diye yapamayacaklarının bilincinde oldukları için sürekli saçmalıklarla karşımıza çıkıp dayatma yöntemini seçtiler. Bu da onlardan biri.

Atamızın eğtime ne kadar önem verdiğini bilmeyen yoktur. Daha o zamanlarda Avrupa ülkelerine öğrenciler göndererek bu milleti din taciri şeyhlerin ellerinden kurtarmayı amaçlamıştı. Biliyordu ki ne kadar yenilikler getirirse getirsin işine gelmeyenler bunu bozmaya çalışacaktı.

Şu anda da görünen o ki bu zihniyet açılım saçılım, özgürlük, demokrasi, hak kak guk, gibi söylemlerle Atatürk adı ile geçen ve Atamızın izini taşıyan herşeyi yok etmeye çalışıyorlar.
Alıntı:
“Atatürk ilke ve inkılaplarını Benimsemiş, Temel Demokratik Değerler ile donanmış, Araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş, Hayat boyu öğrenen, İnsan haklarına saygılı mutlu bireyler olarak yetiştirilir”.
"Bizden mucit sacit çıkmaz çıksa çıksa yan eleman çıkar" diyen bir zihniyet elbetteki bu maddeyi de çıkarmak zorundalar.

Çünkü işlerine gelmez hayat boyu sorgulayan, öğrenen, araştıran,problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş bir millet istemezler.

Koyunlar en büyük tercihleridir.
At önlerine bir bağ ot yeter. Fazla uğraşmazlar kendileri de bildiklerini okurlar.

__________________
Kendimi yıllanmaya bırakılmış üzüme benzetiyorum.
Çıkan ya sirke olacak, ya da köpek öldüren!
Basakca Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.