Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.09.13, 06:50   #3
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131298
Aldığı Teşekkür: 42687
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Eğitim ve Gayri Millilik

Alıntı:
"Bizden mucit sacit çıkmaz çıksa çıksa yan eleman çıkar" diyen bir zihniyet elbetteki bu maddeyi de çıkarmak zorundalar.

Çünkü işlerine gelmez hayat boyu sorgulayan, öğrenen, araştıran,problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş bir millet istemezler.

Burada bir zamanlar Topraga Kaybettigim Arkadasimdan bahsedesim geldi!.

Kendisi Rize Dogumlu olmakla, devamli olarak Almanyaya gelmeden Istanbulda yasardi, daha dogrusu, devamli Almanya, Istanbul, Rize, Pazar yolculugu yapardi.

Burada sadece Istanbulun Avrupa kitasinda degil, Rizede ve Pazardada yerler edinmis, ne Sülalesine, nede yandaslarina yaranabilmisti!.

Bir zamanlar burada Rizelilerin Cogunlukla yasadigi Topluma, Arkadasi soktugumda, buna karsi halbuki birde Soguk Omuzlarini bile göstermislerdi!.

Zaman gecti, Televizyonlarda bir haber esmeye basladi.
Haberin Özü, "Dama Bacaya" Helikopter Indiren adam, Ucak Modelini evinin önünde asan adam olarak Medya pesini birakmamisti.

Ilk olarak, bunu su Soguk omuzu gösteren Rizeliler tarafindan duymustum, iste böyle Rizeden akilli adam cikar diye Gögüslerini germisti bunlar!.

Essas haberi 2006´da aldiktan sonra, bu sahisin Arkadasim Naim Toptas oldugunu ögrendim.

Askere geldigimde, evinde üc gün kaldim, Gazete resimlerini cikartip bana göstermisti!.

Orada gördügüm Helikopteri Zamaninda Bavyera eyaletine gidip, O zamanin Parasinla sanirsam 1500 DM´a almistik, bundan evvel daha ucuz olan Modellerle deneyler yapip, elini alistirmisti!.

Rizedeki Evinin önüne taktigi Ucagini, Frankfurt Airbase´e gidip, gördüklerimizce Bad Homburgta Atölyesinde yapmistik.

Bunlari yeniden Parcalayip, Türkiyeye tasidiginda, Deniz kenari yaptigi Villanin önüne asmis, Internette bile Resimleri bir zamanlar Mevcuttu.

Bunun haricinde, Arsasinda Tasi yararak, kuyu yapmaya baslamisti!.

Bunu gören Köy Halki, bu Adamin salak oldugunu, Tastan Kuyumu yapilir diye, birde Kahvehanelerde alay cektigini duymustum!.

Bunun hergün evin önünden gecen bir Is adami, merak etmis, bir ara Naim Toptasla Muhabbet etmeye karar vermisti!.

Zamanla yaptigi Kuyu artik sularla dolmus, "yaz kuraginda" bunla Alay eden Köy Halki bile, bu Tastan olan Kuyudan su almaya baslamisti!.

Bunlarida soran Is Adami, ne yapayim demis, Isi ben yaptim, gerisini doga yapip, Kuyuyu iste doldurdu, banada yetiyor, onlar bile nasibini alabiliyor demisti!.

Buna dayanip Ögrencilerime bile hep söylemistim, yoluna beraber almalarini, bir sey yaparken, sacma bile görünse, bir yap, geriside gelir diye!.

Burada anlatmak istedigim, Cahil kalmis Köy halki 4 Sene zarfinda Kuyu bitene kadar, Naim Toptasla alay etti!.

Rizeli Hemserilerinle bile tanistirdigimda, buna soguk sirtlarini gösterdiler!.

Ama yaptiklarindan yararlanmasini biliyorlar!.

Böyle Cahil kalmis Halkimizi, en büyük Caba Harciyarak, tesvik etmek lazim, bilimi Türkiyemize getirmek, tutmak lazim!.

Böyle Okul sisteminle oynanmasina Sacma sapan islemlere göz yummamak lazim!.

Bilinci ilerletmek, Kölelige Elveda demek oldugunu, bunlarin Beyinlerine isleyene kadar Vurgulamak lazim!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti