Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.09.13, 10:26   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart THY'de "Mil" İşkencesi! | Rahmi Turan

Bazı okurlarım belki “Mil nedir?” diye soracaklar.
Türk Hava Yolları, uçu
ş mesafelerine göre yolculara “Mil” adı altında puan veriyor. Ayrıca, THY tarafından, anlaşma yapılan Garanti Bankası’nın kredi kartını kullanan müşterileri de, yaptıkları alışverişlere göre “Mil” elde ediyor.
Daha sonra “Mil” adı altındaki bu puanlar toplanıyor, belli bir rakama ula
şınca kart sahipleri ödül olarak istedikleri yere bedava uçak bileti alıyor.
Örne
ğin, Bodrum’a gidiş-dönüş ödül uçak bileti almak için 9000 mile, Londra’ya (Economy Class) gidiş dönüş için 20.000 mile ihtiyaç var.
Londra’ya yer garantili Economy Class bilet 45.000, Business Class bilet 90.000 mil. Ayrıca ki
şi başına 380 lira da alan vergisi ödüyorsunuz.
Astarı yüzünden pahalı!
Bu milleri toplamak normal bir vatanda
ş için mümkün değil. 20 bin mile ulaşmak için bile on binlerce liralık alışveriş yapmanız gerekiyor.

Diyelim ki 20 bin miliniz toplanmı
ş. İstediğiniz yere, bilet bulacak mısınız? Bu, özellikle dış hatlarda neredeyse imkânsız! Aylarca öncesinden müracaat etmeniz ve beklemeniz gerekiyor. Belirli bir süre kullanılmayan miller de iptal ediliyor, hakkınız yanıyor!
20 binlik millerde THY size mümkün olan her güçlü
ğü çıkarıyor.
Siz o milleri elde edebilmek için on binlerce lira para harcamı
şsınız, hiç önemi yok. Talepleri karşılayamayacaklarsa neden bu işe girişiyor, neden insanları böyle kandırıyorlar?

Bu konuda çok
şikâyet aldığım için, yazmadan önce kendim bizzat (kısıtlı ekonomi millerini) kontrol etmek istedim.
THY’nin 444 08 49 No’lu mü
şteri hattını aradım, adımı, sanımı, kart numaramı verdim ve (dikkat edin, bir gün, bir hafta, bir ay değil) 3 ay sonrası için Londra’ya bir bilet istedim. Telefondaki bayan “Maalesef o günkü uçaklarda miller için ayrılan yer dolu efendim” dedi. Sonra 5 ayrı gün daha söyledim.
“O günlerde de mil için yer yok” cevabını aldım.
“Peki, hangi gün yer varsa siz söyleyin, bo
ş olan herhangi bir güne razıyım” dedim.
“Maalesef ekranda bo
ş günleri göremiyoruz, sadece verdiğiniz tarihlere bakabiliyoruz” cevabını aldım. Son bir deneme daha yaptım, bir tarih daha söyledim.
Vay canına! Aylar sonraki o günün bütün uçakları da dolu imi
ş!
“Peki, nakit para ile bilet almak istesem durum ne? Yer var mı?” diye sordum.
Görevli bayan “Tabii efendim…
İstediğiniz gün, istediğiniz uçakta yer var. Gidiş dönüş 650 Euro…” dedi. Artı 380’er lira alan vergisi! İyi mi?

Garanti Bankası, mudilerine hizmet etmek ve alı
şverişlerde kendi kredi kartının kullanılmasını sağlamak için THY’ye milyonlarca, evet milyonlarca dolar para ödüyor, THY ise bankanın müşterilerine “Mil işkencesi” yapıyor!
Ben, kredi kartımı iptal ettirmeye karar verdim. Bu olayda Garanti Bankası’nın hiçbir suçu yok. Kötü davranı
ş tamamen Türk Hava Yolları’na ait… Fakat…
Garanti Bankası, THY ile “Mil” anla
şmasını devam ettirecekse, sözleşmeye mutlaka bu saçmalığı önleyecek bir madde koydurmalı!
Aksi halde banka da prestij kaybına u
ğrayabilir!

AKP’yi elektrik çarpacak!

Elektrik faturalarına “Soygun” demeye dilimiz varmıyor ama soyguna benzer uygulamalarla halkın canını yakıyorlar!
AKP’nin genellikle yanda
şları için özelleştirdiği elektrik dağıtım şirketlerinin kazığı sürekli vatandaşa giriyor, “Hizmet bedeli” adı altında milletin cebinden ekstra para hortumlanıyor!
Tüketicinin ödedi
ği elektrik faturalarının yüzde 60’ını oluşturan kesintiler şunlar:
1) Hizmet Bedeli, 2) TRT Payı, 3) Enerji Fonu, 4) Tüketim Vergisi, 5) Sayaç Okuma Bedeli, 6) KDV, 7) Sistem Bedeli, 8) Da
ğıtım Bedeli.
Şimdilik halk çarpılıyor ama bu gidişle elektrik
AKP’yi de çarpacak!

Tebessüm

“Alkol var mı, alkol?”

Askerden dönen Temel, iki arkada
şıyla deniz kenarında birkaç şişe içkiyi devirdikten sonra arabası ile evine dönerken trafik polisi çevirmiş
Genç memur, alkol muayenesi yapmadan önce kibar bir
şekilde Temel’e sormuş:
“Alkol var mı beyefendi?”
Direksiyondaki Temel, ba
şını pencereden uzatıp polis memuruna cevap vermiş:
“Vallahi yok memur bey, hepsini içip bitirdik! Olsaydı verirdik vallahi…”

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.