Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.09.13, 04:11   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Akp ve hükümeti bunu hep yapıyor

AKP VE HÜKÜMETİ BUNU HEP YAPIYOR

AKP ve hükümeti ve yandaşları çoğunlukla ve seçim arefelerinde Altın dağıtıyor! Kömür dağıtıyor! Dolar bazında para dağıtıyor! Mahalle temsilcilerinin, kira yardımından çikolata giderine kadar her şeyini karşılıyor..
Haber merkezlerinden bazıları bunları veriyor örneğin:
Her 9 aileden birine kömür yardımı yapan AKP iktidarı, 2003-2011 yılları arasında toplam 17 milyon aileye, 13.6 milyon ton kömür dağıtmış. Yerel seçimlerin gerçekleştirildiği 2009 yılında 2.25 milyon aileye 1.9 milyon ton kömür dağıtılmış.

 
Türkiye Anayasası, Türkiye'nin bir sosyal devlet olduğunu yazar. Yazar'da sosyal devlet ilkeleri, Türkiye'de sadaka kültürüne endekslendiğinden çok imrendiğimiz ve sosyal devlet oluşlarına ve yaşam tarzlarına çok gıpta ettiğimiz devletler seviyesine çıkamayız.

Nedeni niçini birden çok. Örneğin;
 
Dağıtılan kömür ve gıda maddeleri, hane başına dağıtılan dolar bazındaki paraların kaynağı neresidir?
Siyaset madrabazı ve hacı yatmazları herhalde bunları kendi ceplerinden vermezler. Dağıtsınlar, aşa, işe, gıdaya, ihtiyacı olan vatandaş, kaynağı ve kaymağı sorgulamadan çoluk çocuğuna yedirsin içirsin itirazımız olmaz.
ancak; gıda kolisi içine konacakların yandaş ticaret erbaplarının depolarında kullanma miadı dolmuş sıradan yiyecekler olmamasına da dikkat etmek gerekir, bir taraftan beklemiş ve bozulmaya yüz tutmuş gıdaları halka dağıtıyor, halkın parasını ise yandaşlarının cebine doldurup onları zengin ediyor.. Bunu yaparken babası hayrına yapmıyor karşılığında ilkel zihniyetleri için oy istiyor.
 
Türkiye'de Akp zihniyeti ve hükümeti ve başbakanı, gelir dağılımını adalete ve hukuk sistemine bağlasa,

vergi salınımındaki adaleti bir sağlasa,

işsizliğin bir millet için ne büyük bir yıkım olduğunun farkına varsa,

üretim ve tüketim faktörlerinde bölüşümün hakça ve insanca olmasını bir sağlasa,

üretenlerin her tür haklarının sosyal devlet ilkeleri ve insanlık için öngörülenleri ile birlikte hayata geçirse,

insanların fakr-u zaruret içinde olmaları istismar edilmese de, din ve ulvi duyguları istismar edilmese de, hak eden hakkını alsa, ölü yıkayanlar hakkını alsa, ölü ister cennete ister cehenneme gitse ne olur?
 
Herhalde harman yerinde yangın çıkmaz, değirmende sıra kavgası olmaz, çeşme başında sıra kavgası olmaz, ekmek kuyruklarında gıda kuyruklarında millet birbirini ezmez, halk onuru kırılmış insanlar seviyesine hiç düşmez.

Akp ve zihniyeti ve hükümeti ve başbakanı, ve cumhurbaşkanlığında oturan Noter'leri elbette bu sayılanların farkında ve fevkiinde değillerdir.
 
Akp ve zihniyeti ve başbakanları ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenlerin hizmetinde oluşları, geniş halk yığınlarının sorunlarını görmelerine engeldir. Sadece yandaş ve yanaşmaların çıkarları önemsendiğinden, Türkiye kafir devlet ilan edildiğinden ve bu anlayış içeriğine göre malının mülkünün paylaşılmasının mubah olduğundan, şu anda cumhuriyet değerlerinin rant alanı haline getirilmesi, ve yandaşlarla paylaşılmasına çalışılması halkın dertlerini görmelerini engelliyor, gıda kolisi dağıtmakla, kömür dağıtmakla, hane başına para dağıtmakla her şey hallolur zannediliyor. Bu zihniyetin olduğu yerde sosyal devlet ilkelerinden söz edilemez. Kaldı ki, Türkiye'nin tüm kazanımları bunlar tarafından yağmalanmış, içerde ve dışarda ne kadar dirsek teması halinde olunan devlet ve onların temsilcisi varsa onlar ile bölüşülmüş, paylaşılmış, yok pahasına ve milli menfeatere aykırı olarak satılmıştır.

Akp zihniyeti ve başbakanının zihniyetinden ne köy olur nede kasaba.

10.09.2013
Mustafa AKTEN
 
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.