Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.09.13, 12:50   #1
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,717
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14586
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Unhappy Zincirleme Suç Kanununa İtirazım Var

Zincirleme suç


TCK:

Madde 43 -


(1) Bir suç işleme kararının icrası kapsamında, değişik zamanlarda bir kişiye karşı aynı suçun birden fazla işlenmesi durumunda, bir cezaya hükmedilir. Ancak bu ceza, dörtte birinden dörtte üçüne kadar artırılır. Bir suçun temel şekli ile daha ağır veya daha az cezayı gerektiren nitelikli şekilleri, aynı suç sayılır. (Ek cümle: 29/06/2005 - 5377 S.K./6. md.) Mağduru belli bir kişi olmayan suçlarda da bu fıkra hükmü uygulanır.

(2) Aynı suçun birden fazla kişiye karşı tek bir fiille işlenmesi durumunda da, birinci fıkra hükmü uygulanır.

(3) Kasten öldürme, kasten yaralama, işkence, (...)(*) ve yağma suçlarında bu madde hükümleri uygulanmazTCK'nın bu maddesinde bir suçu bir kişiye birden fazla kere işlerseniz her işlediğiniz suç için ayrı ayrı ceza almaz işlediğiniz suçun bir kereye mahsus olarak işlendiğinde verilen cezanın dörtte birinden dörtte üçüne kadar artırılır mış olan cezayı alırsınız.


Yani bir yaratık bir çocuğu tehdit ile kaçırıp tecavüz ettiğinde
Alıntı:
’vücuda organ sokmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 5 yıl 10 ay, ’tehdit kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaktan’ ise 3 yıl 9 ay
ceza alırken bu suçu tekrarladığında cezasının suçla aynı oranda arttırılmasını engelleyen yukarıdaki zincirleme suç kanunudur.
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.