Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.09.13, 13:12   #3
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 418
Mesajlar: 3,715
Ettiği Teşekkür: 18943
Aldığı Teşekkür: 20309
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Çözüldü ve Kaybetti! | Mehmet TürkerLafa gelince ''demokrasi demokrasi'' diye çığlıklar atıyorlar.. Onların tek endişeleri sandıkla gelmiş bir iktidarın darbe ile alaşağı edilebilme olasılığı(ydı)..


Oysa gayet demokratik bir ortamda, gayet demokratça bir hareketle Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü açan Deniz Baykal'ı demokratça bir komplo ile genel başkanlıktan ayrılmak zorunda bıraktılar..

Bu demokratik ortamın getirdiği rahatlıkla, seçimlerde makarna kömür, elektriği olmayan evlere çamaşır makinası-buzdolapları gibi (hatırlayan var mı?) demokratça rüşvetler dağıtarak, bir çok seçim vaadinde bulunarak iktidara geldiler..

El feneri ile hırsızlık yapanları hapislere attılar, ''Deniz Feneri'' kullanarak hamuduyla götürenlerin demokratça yanaklarını okşadılar..

Suriye'de ki olaylar için ''kendi halkına zulmeden iktidar meşruiyetini yitirmiştir'', deyip Taksim'de, Ankara'da, Hatay'da kendi halkının üzerine tomalı, kasklı, coplu, kasklı, kimyasal katkılı su, palalı mücahitlerini pardon polislerini-yandaşlarını salarak gayet demokratça dayaklar attırarak, eziyet ettirerek ki ne kadar çok terörist! pardon yine, çapulcu varmış memlekette, bir destan yazılmasına sebep olmuşlardır..

Kendilerinden birine bir şey olduğu zaman ki bu dönem Allah'ın hikmeti!? onlardan birine hiç bir şey olmadı, maaşallah turp gibi hepsi, ha şu ''babalar gibi satarım'', diyen Kemal Unakıtan dışında.. En son İsrail'e gidiyordu kök hücre ile tedavi olmak için... Feleğin işine bak.. İdeolojik olarak düşman gördükleri ama ticari olarak yakın ilişkilerde bulundukları İsrail'den medet ummak... Vaayy, - Allah düşmanıma muhtaç etmesin, der büyüklerimiz... (Amiinnn..)

Bu demokratik ortamda gayet demokratça özelliştirmeler yaptılar..

Ne hikmetse hep aynı şirket aldı elektrikte doğalgazda ihaleleri..

49 yıllığına kiralanan telekomun tüm arazileri peynir ekmek gibi gidiyor demokratik ortamda.. 49 yıl sonra geri alındığında, nerde bu araziler diye aranmaz mı acep ??

Ne hikmetse 292 milyon dolara satılan Tekel'in içki bölümü, ilk alıcının elinde 3 yıl dolmadan %90 ı, 810 milyon dolara satılarak büyük bir getiri sağlıyor alıcısına ( Texas Pacific Group).. Ama bitmiyor, 2011 yılında TPG BU %90 lık hisseyi 3.3 milyar liraya İngilizlere satıyor (Diageo firması), Allah'ın hikmeti dicem ama haşâ, tövbe Ya Râb..
Yani ellerinde tutsalardı satmasalardı günaha mı gireceklerdi?

Belki de tekelin içki bölümünü satıp günaha girmekten kurtuldular.. Bakış açısı... ???

Bu demokratik ortamda demokratça hareket ederek TERÖRİST bir örgütle uzlaşıya gittiler adına çözüm süreci dediler.. Analar ağlamasın, dediler..

Türklük haysiyetinden, onurundan yoksun insanlar, Türk'ün vatanı için seve seve öldüğünü bilmiyorlar mıydı acaba??


Bilmiyorlar ya da nefret mi ediyorlardı bilinmez, ''Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız”diye haykırdılar..

Bu sözden sonra kendilerine milliyetçi-demokrat sıfatını yakıştıran bazı zâtlar, bir değişim sürecine girerek üzerlerinde ki bu sıfatları silkelediler!!!

Sadece ''demokrasi'' diye çığlık atar oldular..

Ben de demokratikçe bir ''HADİ CANIM SENDE'' diye bıyık altından gülüyorum..

Atatürk'e küfürler hep bu demokratik dönemde yoğunlaştı.

Lafa geldi mi Gazi Paşa, dediler...

Hedef 2023... Aslında ilk hedef Olimpiyatlardı.. Geçen yaz Londra'da düzenlenen olimpiyatlara İngilizler 3.8 milyar dolar harcamış.. 2020 için Japonlar'ın ayırdığı bütçe 4.9 milyar dolar... Türkiye ise eğer kazanabilseydi olimpiyat yarışını, tam 19.2 milyar dolar (fiyuuuuww) ayırmıştı...

2008 Pekin Olimpiyatlarında 43 milyar dolar harcayan Çin'in arkasından, tarihin en büyük ikinci kaynağı olmasına rağmen, olmadı..

Gönül isterdi ama olmadı.. Evet her şeye rağmen, iktidar yanlısı tüm müteahhitlerin karikatürlerde ki patronlar gibi ağızlarında salyalar akarak olimpiyatların alnmasını bekledikleri bilinmesine rağmen, olimpiyatlar sırasında yağmalanacak hazine arazilerinin olması şüphesine rağmen, bilemediğimiz için yazamadığımız bir çok sebebe rağmen, gönül isterdi..

Güzel ülkem için, şanlı tarihimize bir de olimpiyat ateşi eklensin isterdim..

Ahh be usta, gayet demokratik bir ortamda, ne vardı Suriye'ye posta koyacak??

Neden gerek gördün Suriye'yi hedef almaya? Madem girilmeye niyetleniliyor, bırakta Vietnam'da olduğu gibi, Afganistan'da olduğu gibi, Irak'ta olduğu gibi Amerikan askerleri gireydi, sen de oturduğun yerden en son yaptığın gibi;

AMERİKAN ASKERLERİNİN SAĞ SALİM EVLERİNE DÖNMESİ İÇİN DUA EDEYDİN??

Bak para da kâr etmedi bu sefer, ya kaybetmeye alışırsan ?? Ya hedef 2023 ü de göremezsen ??

Haa, ben şahsım adına 4 TEMMUZ 2003 ü unutmadım.. Yarası saklı..

Unutanlar varsa hatırlatmak istedim, belki hatırlarlar şereflerini...__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.