Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.09.13, 16:33   #46
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Başbakan Erdoğan'dan Olimpiyatlar İçin İlk Yorum

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Aristo sen bizlerle dalgamı geçiyorsun, kimi kandıracağını sanıyorsun,
ancak, insanlıkarayanı kandırabilirsin,
öyle gelişigüzel paylaşımlar yaparsan birilerinin karşı çıkacağını hesapla,

Belkide ben yanılıyorum, alttaki kadınlar için konuşuyor olabilirsin

Bak, önce yazdıklarımı bir daha oku ve bir kere daha düşün!

Vatandaşın biri çıkmış bu topik altında konu ile hiç ilgisi olmadığı halde şunları yazmış:

Alıntı:
İngiliz general harbord un dedigi tarihe gecen o sozu :

TURKLERİ BOZMAK İSTİYORSANIZ KADINLARINI SOKAGA DOKUN..........

zannedersemde bunu basardilar...maalesef...orasini burasini gosterip gezerler ismi medeniyet olur...TURK LUK nerede kaldi ya...
Ben de ona bilinen kadarıyla türk tarihinin 6000 yıllık bir tarih olduğunu ve karaçarşaf, tesettür ve burka gibi giyim tazlarının aslında bizim türk tarihjimizle uzaktan yakından ilgisi olmadığını anlatıyorum... O kalkıyor bir İngiliz' in dediklerinden yola çıkarak kadınların sokağa çıkmasına karşı çıkıyor. Ben ise ona bizim tarihimizde kadınların erkekle eşit olduklarını, ancak arap kültürünün İslam dini ile kamufle edilerek bu eşitliğin bozulduğunu; kadınların evlere kapatılmaya başlandığını, tesettür ve kara çarşafa sokulduklarını söylüyorum. Bunlar türklerin İslam dinine geçmelerinden sonra olmuştur; asla ama asla tüm Türk tarihini kapsamaz.

Ve vatandaş ilgisi olmayan bir konunun altına bir de ''orasini burasini gosterip gezerler ismi medeniyet olur..'' diye yazarak çarşaf ve teseddüre girmeyen Türk kadınına ''gayrımedeni'' diyerek hakaret ediyor ve ''et'' yerine koyuyor!

DEMEK TÜRK KADINLARI ONA GÖRE ORASINI, BURASINI TEŞHİR EDİYORMUŞ! Vay beee... Buyur burdan yak! Ve bu muhterem hala Atatürk imzasıyla geziyor burda... Güya kendini Atatürk ile kamufle edip, burada AKP' lilerin bile normal hayatta diyemedikleri şeyleri diyor.

Aslında onun demek istediğinin ama açık açık yazamadığının onun/onların istediği gibi giyinmeyen kadınların namussuz, iffetsiz olduğudur... Bunu hepimiz biliyoruz!

Sen kalkıp olsun olsun 100 sene önceki resimleri koyarak Türk kadınının kapalı olduğunu iddia ediyorsun. O resimdeki kıyafetlerin çoğu (Kara Fatma dahil) yöresel kıyafetlerdir. Atatürk' ün eşinde de karaçarşaf olması türk kadınının 6000 yıldır karaçarşafla yaşadığı anlamına gelmiyor ve nitekim o da kıyafet devrimleriyle birlikte Türk kadınlarının devasa bir çoğunluğu gibi normal bir kadın gibi giyinmeye başlamıştır.

Aslında bugün moda olan tesettür ve çarşafın bizim kültürümüzle, tarihimizle ve geleneklerimizle alakası olmadığı gibi bu tarz kapanma İslam dininin gerektirdiği kapanma da değildir.

Ve kimsenin de arabın giyim kuşamını Türk kadınına sanki Türk geleneğiymiş gibi sunma, onun gibi olmayanı da ''gayrımedeni'' ilan etme hakkı yoktur.