Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.13, 06:49   #17
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Bekarlara Darbe, 1+1 Daireler Yasaklanıyor..

Sosyal yaşam, insanların hayatının tanziminde, yaşam alanlarının tefrişinde, yemek ve yeme kültürlerinin farklılığında, hayata bakış, evliliğe bakış, birlikte beraber yaşamaya bakışın farklılıklar arz etmesi çok doğal ve normal olması gerekirken, insanların yaşam alanlarının ancak daha sihhi daha fenni ve daha insana yakışır şartlarda düzenlenmesine ilişkin mahalli ve mülki idareler tarafından yapılacak müspet, akla ve mantığa sığar düzenlemeler farkına varıldığında elbette kabul gören düşünceler olur. Hükümetin ve bakanlarının iyi niyetli, aldıkları kararların ülke ve vatandaş yararına olmayacağı şüpheler ile karşılanıyorsa orada durup alınan kararları tartışmak ve irdelemek gerekir.

Türk milletinin kendine özgü bir yaşam kültürünün olduğu, Mevlit, Sünnet, Nişan, Düğün, yatılı misafir, evinde yemek ziyafetleri düzenleme, gibi hasletlerinin olduğu, bunların olduğu yerde Türk milletinin yaşam alanından en başlıcası olan konutlarının çok odalı ve geniş olması isteğinin daim olduğu hep bilinir.

Yukarda ifade edilen hasletlerin ve kültürün olmadığı ülkelerde iyi dizayn edilmiş 40 m2 evlerin iki kişilik aile tiplerine uygun olarak üretildiğini 1978-1979 yılları Romanya ve bazı balkan ülkelerinde görmüş ve incelemiştik.

Keza çok varlıklı bazı Fransız insanlarının, Paris ve çevresinde çok iyi dizayn edilmiş 70 m2 lik konutlarda lüks ve ihtişamından geri kalmadan yaşadıklarını görmüş ve tespit etmiştik.

Küçük veya büyük metrajlı konutlar bir arz ve talep meselesi olarak kişilerin sosyal ve mali yaşamlarına kültürel anlayışlarına uygun olacak şekilde sunulur ve insanlar buralarda yaşamlarını asude şekilde geçireceğine kani olursa, çevre düzenlemeleri insan yaşamına uygun şekilde dizayn edilirse ve her şeyden önemlisi hükümet ve yerel idarelerin güvenilir ve atacağı adımlar Akp'nin ki gibi şüphe uyandırmazsa sanırım çok sorun yaşanmaz.

Modern ve yaşanılacak uydu kentler inşa etmek her babayiğidin harcı değildir. Ekmeği ekmekçiye veriniz, bir ekmekte üste veriniz. Müspet ve çağdaş yaşam alanları oluşturmak, çağdaş düşünce ile olur, çağdaş yönetimlerle olur. İlkelliği gericiliği, yobazlığı, ilim ve fennin karşısında duruşları tescilli ve hatta mahkeme kararı ile hükümlü olanların ülkenin yaşam alanlarına pek bir şey katacaklarını sanmıyorum.

Çare, çağdaşlık, ulusal kimliğe uygun Cumhuriyet çocuklarından oluşacak bir hükümet ve maiyetinde çalışacak Cumhuriyet çocuklarından oluşacak bir ekip kurmak ile mümkün olur. Gerici ve softa anlayışının şehir düzenlemelerine ve sosyal yaşama ilişkin projelerine kuşku ile bakmaya devam edeceğiz.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.