Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.13, 08:40   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Aktivist ve Terörist

AKTİVİST VE TERÖRİST

Dün 11 Eylül idi, elbette 11 Eylül Amerika'da terörist saldırı olarak nitelenen, dünya ticaret merkezleri, Amerika'nın erişilmez ulaşılmaz mekanlarından biri olan Pentegon'a ele geçirilen uçaklar ile saldırının yıl dönümü günü idi. Bu hareketlerin yapılması ile sayıları binleri bulan suçsuz ve günahsız insanlar hayatlarını, idareye getirdikleri insanların hataları, devlet politikalarının dünyaya yön vermeye çalışan alışkanlıkları, ve benliklerinde oluşan emperyalist ve üstün olma tutkuları ile dünya ülkelerinin üzerinde hak iddia etmeleri, sömürü düzeninden yana olmaları yol açmıştı. Olayları yapanlar kimlerdi?Bu anlayışa ve sömürü düzenine karşı çıkan zihniyetin ölüm timlerinden olan militanları idi.

Olayların patlak ve
rmesi ile Amerikan yönetimi, güya terörle esaslı mücadele adı altında karar aldı. Afganistan ve Irak'ta estirdiği Amerikan devlet terörü ile 2 milyon üzerinde insanı öldürdü.
Acaba Amerika bir projeyi, bir ideolojiyi savunan bir aktivistmiydi? yoksa teröristmi?
Pentogon ve dünya ticaret merkezlerine saldıranlar acaba aktivistmi? Yoksa teröristmiydiler?Sahi aktivist kimdir? Kime denir? Terörist kimdir? Kime denir?
 
Aktivizm veya Aktivist kelimesi sıklıkla protesto veya muhaliflik ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır, politik karşıtlıkların ifade edilmesinde gösterilen bireysel ve toplumsal gösteri ve yönlendirmede aktif olurlar. Örneğin karşıt düşünceli bir yazının yazılmasından, ona taraf olunmaya, ekonomik ve politik ve sosyal ve idari kararlara karşıtlığa, bu karşıtlığa taraftar olunmaya, grev hareketlerini desteklemek adına yapılan bireysel ve toplumsal desteklerin gösterilerinde bir hakkı ve doğru bilineni savunmada gösterilen tüm tezahürleri, kırıp dökmeden, insan can ve malına zarar vermeden yapılan tüm hareketleri Aktivizim olarak tanımlamak olasıdır. Bu hareketleri yapanlara veya taraf olanlara günümüz Türkiye'sinde bir avuç çapulcu diyende vardır, hafifseme ve aşağılama adına bir üstünlük ifadeside içerecek şekilde ayaklar ne zaman baş oldu diyenlerde, anti demokratik usüllerle bunları sindirmeye, bastırmaya, devlet güçlerinide yanlarına alarak insanlar üzerinde terör estirmeye çalışanlarda vardır.

Terörizm nedir? Terörist kimdir?

Hedefe ulaşmada her yolu meşru sayan, yakıp yıkmak dahil, bireysel ve toplu ölümler dahil her yola baş vuran bireysel ve toplu, silahlı, silahsız hareketlerin tümünü terörizm olarak adlandırmak bunları yapanları terörist olarak nitelendirmek olasıdır.

Dünya'da zaman zaman belli tarihlerde ülke bünyelerinde ve örgütlenerek tüm dünyada yaygın olarak meydana gelen terörist faaliyet ve eylemler can ve mal açısından telafisi zor tahribatlara neden oldukları bilinmektedir. Tahrip ettikleri toplumların dini, ırkı, ekonomik ve sosyal yapısını terörist ideolojisine araç olarak bağlayan ülkemizde PKK, KCK gibi örgütlerin varlığından tanımaktayız.
Dünya ülkelerinden bazıları, kendi refah düzeylerinden başka ideali ve ülke insanlarını görmeyen, sadece ben ve biz iç güdüsü merkezli hareket eden, bu amaçla çeşitli platformlarda güçlerini ekonomik, sosyal, siyasal, askeri olarak bir araya getirmekten çekinmeyen, başka ülkeler üzerinde hegemonya kurmaya çalışan ülkeler, belkide bilmeden dünya terörist hareketlerine davetiye çıkarmakta, bazende kendileri başka ülkelerin iç dinamiklerini tetikleyip körükleyerek çıkan yangından terörist varlıklarla hedefe varmayı yeğlemekteler. Bu açıdan bakıldığında ülkemizin içinde bulunduğu sosyo ekonomik sosyo kültürel yapısı, jeopolitik coğrafi konumumuz, düne kadar askeri varlğımız, ki (bu gün çok tartışmalı haldedir) ülkemiz üzerinde emelleri olanları siyasal, ekonomik çıkarlarıda göz önüne alındığında terörist faaliyetlerin odağı, ülke içindeki hainlerin desteklenmesi ile terörizmin odağı ülke konumuna getirmiştir. İşbirlikçi ve hain olanların katkıları ülkemiz üzerinde emelleri ve planları olanların maddi ve siyasi destekleri ile Türkiye teröristlerin cirit attığı ülke durumuna gelmiştir.


Terörist kimdir? Aktivist kimdir? Çapulcu kimdir? Ayaklar ifadesi kimin için kullanılmıştır? Türk milletinin kendisi ayak, ayağının serçe parmağının üzerindeki tek kılı dahi olamayacaklar bu ülkede başmıdır? Tüm bunları Türk Aktivistleri tartışa tartışa ortaya koyacak, bilgilenmek ve aydınlanmak istemeyenlerin kafasına dank ettirecek şekilde onları uyandırmaya gayret edecektir.Ülkenin her tür mazarrat ve terörist hareketlerden kurtulması buna bağlıdır.
 
12.09.2013
Mustafa AKTEN
 


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.