Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.09.13, 09:25   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 7,734
Ettiği Teşekkür: 20106
Aldığı Teşekkür: 34600
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Sürücü Koltuğunda Sigara İçen Ne Kadar Ceza Ödeyecek?

Hükümetten vatandaşı yakacak iki adım daha


1- 50 lira borcu olana bile elektronik haciz uygulanacak
2- Sürücü koltuğunda sigara içen 88 lira ceza ödeyecek


Yeni gelir kalemleri için kolları sıvayan hükümet, bu konuda iki adım daha atıyor. Maliye Bakanlığı ‘Tahsilat Genel Tebliği vatandaşın canını yakacak. Buna göre, amme alacakları için yurt çapında mal varlığı araştırması elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Alacaklı tahsil daireleri, yetki alanlarına bağlı kalmaksızın doğrudan haciz bildirisi tebliğ ederek elektronik ortamda haciz yapabilecek. Bu mallar için yazılı ortamda mal varlığı araştırması olmayacak. Gayrimenkuller varlığı araştırmaları, tapu sicil müdürlüklerine haciz bildirisinin tebliği suretiyle gerçekleştirilecek.

TV yayın hakları kapsamda


Daha önce 5 bin lira üstü olarak belirlenen miktar da kalktı. Artık 50 lira borcu olanın bile mal varlı
ğı araştırması online yapılıp elektronik haciz uygulanabilecek. Motorlu taşıt, hava ve deniz araçları ile iş makineleri de elektronik ortamda haczedilebilecek. Marka, radyo TV yayın hakkı ve patent de haciz kapsamında.

Sürücüye 88 lira ceza


Bu arada hükümet sigara yasaklarından da yeni gelir elde edecek. 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun’da De
ğişiklik Öngören yasaya göre, artık hususi araçların sürücü koltuklarında sigara içilemeyecek. Bu hükme uymayan kişilere 4207 Sayılı Kanun’un 5. Maddesi kapsamında ceza verilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün her yıl güncellediği bu ceza 2013 için 88 lira.
Restoranlarda sigara içilmesinin önüne geçmek için de
şartlar ağırlaşıyor. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sigara yasağını ikinci kez ihlal eden işletmelere kapatma cezası uygulayacaklarını açıkladı.
Müezzino
ğlu, “Bir işletme sigara yasağı delinecekse 5 bin lira fazla ödeme alıyor. Bu durumda da yasağın caydırıcılığı ortadan kalkıyor. Bu düzenleme artık değiştirildi. İlkince para cezası ikinci yada üçüncü kez yasa delinirse o kurum kapatılacak” şeklinde konuştu.
Yapılan düzenlemeye göre, sigara içilmesine izin verilen i
şletmeler, bir yıl içinde bu hükmü üç kez çiğnerse, dördüncüde 10 gün ile 30 gün süreyle kapatılacak.
Her bir ihlalde ise kesilen para cezası katlamalı olarak uygulanacak.


Sözcü
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla