Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.09.13, 11:24   #8
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Neden tartışırız?

Tartışma gerektiren konular vardır, içeriği muğlaktır, yoruma muhtaçtır, içeriğine bakış açıları farklıdır, yaklaşım farklıdır senteze varmak için tartışılır. Öyle konular vardır ki, 2 kere 2 22 olmaz 4 olur tartışılmaz. Ve bilinir ki bu bir tespittir dünya çoğunluğu üzerinde oy birliği ile katılım sağlamıştır. Keza öyle doktirinsel işlevli, kişi ve toplumlara özgü hayat biçimi, yaşam biçimi haline gelmiş vakaların işlevsiz bozuk yanını anlatmaya ve hatta tartışmaya dahi Muaffak olamazsınız.

Sn. Aristo kul hakkından, yenmesinden ve istismarından söz ederken, yüce İslam dinini kendi çıkarlarına kanalize ederek tartışılacak rahmani ve şeytani konuları zaten bu gün tartışıyor şeytani düzen içinde olan sahte dindarları dinci, bu katagori içinde değerlendirmediklerimizi ise mütedeyyin insanlar olarak yaftalayıp geçiyoruz.

Tartışalıcak konu olursa, düzeyli ve saygı çerçevesinde tartışmak bir medeniyet ve görgü kuralıdır. Karşı görüşlerin içinde doğruların da olabileceğini hep benim dediklerim ve yazdıklarım doğrudur dayatması çok medenice davranışlar değildir. Sonucunda kaba kuvvet ve şiddeti doğuracak tartışmalar uzak durulması gereken tartışmalar olmalıdır.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.