Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.09.13, 01:04   #12
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: 28 Şubat Davasında 9 Tahliye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Tamam senin penceren geniş benim pencere dar diyelim,
Siz 28 subatı nasıl görüyorsunu, o geniş pencerenizden, bunu tartışalım dedim,
siz kendinizi methetmeye başladınız,
Hadi fikirlerinizle beni ezinde büyüklüğünüzü herkes görsün,
benimde nasıl bir cahil olduğumu anlasınlar,
Bir darbeyi bir muhtırayı, nasıl meşru hale getirecen, bi görelim
Tam da iyi geceler mesajı yazacaktım ki, mesajınızı gördüm. Halbuki sabah çok erken kalkacağım. Keşke azıcık geç yazsaydınız.

Siz ne anlıyorsunuz bu dönemden bilmiyorum. Ama benim anladığım şu;

Dönemin başbakanı, bu ülkede, toplumun en hassas olduğu konuları ayaklar altına aldı. Zaten demokrasiyi araç olarak kullanacağını kendi diliyle söyleyen bir zattı kendileri. Tıpkı bugünkü zat-ı şahaneleri gibi. Hatta değişim olacağını, bunun kanlı mı kansız mı olacağını falan pelesenk etmişti diline.

Ülkenin başbakanı, kendine oy verenlerin bile tasvip etmeyeceği değişimlerden bahsediyordu. İrticayla mücadele kararlarına kendi eliyle imza attı, cumhurbaşkanı ve başbakan ile.

İrticayla mücadelede maalesef, hatalar da yapıldı. Ne oldu bitti çok iyi bilmiyorum. Ancak, gerçek anlamda dindar olan bazılarının yara aldığını tahmin edebiliyorum. Bildiğim bir şey daha var ki; kimsenin burnu kanamadı. Yani bugün olduğu gibi, kimse demokratik haklarını kullanıyor diye, devlet memurları tarafından öldürülmedi.

Şu anda yargılanan hiç kimsenin, bu dönemde suç işlemiş olabileceğine inanmıyorum. Suçlu varsa, o gün MGK kararları alınırken, orada bulunan ve imza atanlardır.

BÇG diye tutturmuş gidiyorlar. Bu yapı alınan kararlar doğrultusunda, oluşturulan ve o dönemde herkesin bilgisi dahilinde olan bir yapıdır. Kaldı ki; o dönemde Hasan Celal Güzel, BÇG hakkında suç duyurusunda bulunmuş, yapılan incelemede suç unsuruna rastlanmamış ve dosya düşmüştür.

BÇG 3-5 ay faaliyetine devam etmiş, sonrasında bi b.k çıkmayacağı anlaşılmış olacak ki, başbakanlığa devredilmiş, 2009' a kadar da burada faaliyetlerine devam etmiştir. Yani ortada bir suç varsa, günümüz başbakanı da kesinlikle sorgulanmalıdır. Tabi biz demokratik bir ülkeysek...

Gelelim asıl konuya....28 şubat safsatasından en çok kim kazanmıştır ve hala kazanma çabası içindedir? Elbette Erbakan' ın partisinin devamı olan parti.

İnsan düşünmeden edemiyor. Erbakan, özellikle mi irtica görüntüsü vermiştir ülkeye. Sırf bu görüntülerden oluşacak tepkiden nemalanmak için. Keşke yaşasaydı da ona sorulabilseydi.

Aslında görüldüğü üzere çok şey bilmiyorum dönem hakkında. Sadece merak edip, okuduğum bir kaç şey var. Siz ne biliyorsunuz acaba?

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.