Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.09.13, 01:21   #191
Ozgurluk
Üye

Ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Ozgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Boray Mesajı göster
Hormonal ve genetik bozukluğun türkçe tabiri ne ise eşcinsellik odur. Doğuştan meydana gelir. Bu tabir gayet bilimseldir. Tıpkı kendi düşüncelerin gibi. Bilim her zamanki gibi ilerleyen dönemlerde bu sorunu da aşacaktır. Yukarıda da açıkladım ama anlamayanlar olmuş demek ki.
Escinsellerin ne hormonlarinda, ne de genlerinde tip bilimi yuzlerce yildir bir problem bulmamisken ; bu aciklamanin bilimsel olma temeli nedir Boray arkadasim ? Homofobik degilim diyorsun. Ama sonra da bu bir bozukluktur diyorsun. Farkinda olmadan homofobik soylem yapiyorsun.

Hormonal ve genetik bir bozukluk olsaydi, bugun degistirebilirdi escinsellik. Fikirler baskadir, gercekler baskadir.

Bizlerin sorunlu, problemli, bozuk, curuk, dogal olmayan insanlar oldugumuzu soylersen tepki vermem. Alisigiz cunku, neler duyuyoruz biz ?

Ama bilim ustune dusen aciklamayi her firsatta yaparken, onun tersi soylemleri bilimsel gibi soylemek dogru degildir.

Bu bir bozukluk degil, farklilik. Ve yadirganmasinin kokeni de tamamen kor bilgisizlik. Insanlar dogal olmadigini, bu ilginin bir sorun oldugunu, genlerde ya da hormonlarda meydana gelen bir sorundan ileri geldigini sandigi icin bizler kendimizi anlatamiyoruz.

Ama ben simdi burada ne yazarsam yazayim, sen bu dusuncenden vazgecmeyecek, bana genlerimin ve hormonlarimin bozuk oldugunu kanitlamaya calisacaksin. Benim bu noktada tek nacizane tavsiyem, eger ilgin varsa guncel tip biliminin bu konuda verdigi bilgileri incelemendir.

Bilim her zamanki gibi ilerleyen dönemlerde bu sorunu da aşacaktır.

yazmissin. Esas sorun escinsellik degil, escinsellik hakkinda bilgi sahibi olmayan insanlardir. Ve bu insanlarin bizlere yaptiklari, hayatimizi yasanmaz hale getirmeleridir. Escinsellik bir sorun degildir, asilmasi gereken bir durum yoktur yani. Insanlar bilgilerini assa kafi.
Ozgurluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Ozgurluk'in Mesajına Teşekkür Etti.