Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.09.13, 07:14   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kirli Siyaset, Kirli Gönüller, Kirli Diller

KİRLİ SİYASET, KİRLİ GÖNÜLLER, KİRLİ DİLLER

Artık o hale gelindi ki, demokrasilerin vazgeçilmezlerinden olan siyaset, siyasetin odağı olan siyasi partiler, Akp isimli partinin atraksiyonları ile kirlendi, siyasetin kirlenmesinden geçtik kirli gönüllerin ve yüreklerin öbekleştiği mekanlar haline geldi. Acaba sadece kirli siyaset sadece gönüllerin kirlenmesinemi sebep oldu? Hayır! Kirli siyaset bir de kirli dillerin çoğalmasına neden oldu. O diller ki, kendinden sadir olan kelimeler ile çıldırma çıldırt diyor.…

Yaşananlara bakınca ülkenin hal-i pür melalini birlikte beraber irdeleyince hafazan Allah çıldırmak işten değil.

Sizleri bilmem ama kirli dillerin, kirli gönüllerin ve kirli siyasetin oyuncularının bırakın yüzlerini ekranlardan ve resimlerden görmeyi, seslerini bile duymak vucut kimyamı bozuyor.

Öfke baldan tatlıdır diyenler, çok ulvi uğraş dallarının genel adı olan sanatı, öfkede hitabet ile eşitleyenler, öfke selinin büyüdükçe, kibire, alt edilmez üstünlük taslamalarına, devlet şiddetine dönüşmesini, kendi bünyelerinde engelleyemenler, halk, millet deyimini dilinden düşürmeyenler, kirli dilleri ve gönülleri ile devletin resmi gücü olan Polis'i dilinden düşürmediği millet üzerine salarak toplumsal travmaların çeşitliliğine neden olmaktadır.

Hiç dikkat ettinizmi bilmem?

Bölücülükte sınır tanımayan, her meydanda, her ekranda daima onlar diye başlayan kirli siyasetin mensubu, kirli gönüllerin sahibi kirli dillerin arka arkaya sıraladığı sevimsiz ve itici kelimeler, cümleler, bu cümleler içinde geçen ve ulviyeti olan edep ve adap kelimelerinin iğfal edilişi.
Yurt içinde ve yurt dışında kibrin, büyüklüğün, azametin sembolü olduğunu varsayanlar artık BM, ABD, AB, IMF, NATO vb kurum kuruluş ve devletlere tv ekranlarından Eyy diye başlayan seslenişler ve efelenmeleri kirli dillerden dökülen kelimeleri uluslar arası camia kaale alıyormu dersiniz?

Haddin bilmek kadar irfan olamaz sözü boşunamı söylenmiştir. Kirli siyasetin kirli diilleri adına değil üzüntümüz, kirli siyasetin hacı yatmazları tarafından ve kirli diller tarafından sıralanan kaale alınmayan konuşmaların Türk milletine atfedilmesinedir.

Bizim anlatmaya çalıştıklarımız sürü kültürüne tabi olanları, biat kültürüne tabi olanları bağlamıyor ve ırgalamıyor. Sürü kültüründe Koç veya deste başı uçurumdan atlarsa sürü gözünü kırpmadan arkasından devam eder, Biat kültüründe önder olanlar kesin ve tartışmasız her konuda haklıdır, ağzından çıkan kelam ulvi ve tartışılmazdır uyulması gerekir. Bütün bunların varlığını ileri veya geri demokrasiye bağlamak olasımıdır?

Cumhuriyet ve demokrasi insan onuru ve haysiyeti ile bağdaşan çok güzel idari sistemler, bu sistemler Atatürk ilkeleri ile süslenmiş ve taçlandırılmışsa, cinsiyet ayrımı yapmadan insan olanların insan hakkı ve özgürlükleri teminat altına alınmışsa, güzel ülkemde birileri bunları hazmedemiyor ve daima onlar onlar diyerek kükrüyor bölmek için saldırıyorsa ve bunun adı kirli siyaset değilmidir? Kirli siyasetin kirli gönülleri ve kirli dilleri Türkiye Cumhuriyeti devletine idareci olarak yakışıyormu?

Kirli siyaseti, bu siyaseti sürdürenleri, kirli gönüllerin kirli dillerini ülkemiz üzerinden atmak çokmu zor?

14.09.2013
Mustafa AKTEN
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.