Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.09.13, 13:02   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Düşünceler Kurşuna Dizilemez!

Başbakan Erdoğan, dönüp dolaşıp yine medyaya saldırdı.

Ağzından çıkan sözler, onun düşünce ve fikir özgürlüğü ile hukuk ve demokrasi anlayışının hangi düzeyde olduğunu gösteriyordu. Şöyle diyordu:

“28 Şubat’ta, sermayenin katkısı yok muydu? Yazılı ve görsel medyanın katkısı yok muydu? Hani bazı beşliler vardı biliyorsunuz. Beşli çeteler diye başlıkların atıldığı dönem yok muydu? Ben, onlar niye yargılanmıyor diye hâlâ şaşıyorum! 28 Şubatla ilgili neden onlar hesaba çekilmiyor diye merak ediyorum!”

Ne kadar demokratik (!) bir ifade değil mi? Yakışıyor mu ona?

Yargıya âdeta talimat veriyor! “Bunları tutup atın içeri!” demek istiyor!

Bir de Türkiye’de yargının bağımsız olduğunu iddia ediyordu.

Nerede kaldı bu bağımsızlık?

Başbakan’ın sözleri, adlî makamları etkilemesinin de ötesinde sanki bir talimat gibi… “Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla” misali!

Dünyanın hiçbir demokratik hukuk devletinde, hiçbir başbakan böyle konuşmaz, bu tür söylemleri kendi demokratik anlayışına yakıştıramaz! Peki, bizim Başbakan nasıl böyle konuşabiliyor, tüm bunları kendisine nasıl yakıştırabiliyor?

Anlaşılan, bu şekilde herkesi yıldırıp korkutarak susturmak istiyor.

Birçok meselede olduğu gibi, bu konuda da büyük yanılgı içinde…

Çünkü… Beğense de, beğenmese de, düşünceleri kurşuna dizemez!

NOT: “Başbakan kimlerin kellesini istiyor?” TOKMAK-2’de…

Tokmak-Sözcü

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.