Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.09.13, 12:05   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,398
Ettiği Teşekkür: 85352
Aldığı Teşekkür: 82860
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Başbakan Kimlerin Kellesini İstedi? | Rahmi Turan

CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, yürekli bir parlamenter…
En kritik konuları Meclis’e getirmekte tereddüt etmiyor.
Bu yüzden, iktidarın sevmediği kişi!
Onun gibi faal olan beş-on CHP milletvekili daha var… Onlar da iktidarı silkeliyor ama geri kalan milletvekilleri hikâye… Sadece durumu idare ediyorlar!
CHP lideri Kılıçdaroğlu yeni seçimde mutlaka Aytun Çıray gibi dinamik ve mücadeleci adaylar bulup listelere yerleştirmeli… Bugünkü kadro ile işler zor yürür!

* * *

Gelelim konumuza…
Başbakan’ın basına yönelik saldırısı üzerine Aytun Çıray , Başbakan’ın cevaplandırması istemi ile Meclis’e bir soru önergesi verdi.
“Yeni medya düzeni” ile Türk Milleti’nin haber alma özgürlüğünün âdeta yok edildiğini ifade eden Aytun Çıray:
“Haber alma özgürlüğü olmayan bir ülkede seçimlerin de meşruiyeti tartışılır. Eğer bu iktidar seçimlerde durdurulmazsa, zorbalık ve taassubun sadece kurumsal alanları değil, mahremiyetimizin en dokunulmaz köşelerini istila ve işgal ettiğini görürüz.” dedi.
Aytun Çıray, iktidarın, bu zorbalığın şartlarını çoktandır hazırladığını ve bugün Türk medyasının, 1860’ta yayınlanan ilk Türk gazetesi Tercüman-ı Ahval’den bugüne kadar geçen 153 yıllık tarihin en karanlık, en korkunç baskılarını yaşadığını belirterek şöyle devam etti:
“Ancak, Başbakan ve AKP’nin medyadaki kırım ve zorbalığı sadece halkımızın tanıdığı yazarlarla sınırlı değil. Ünlü kalemler gibi genç kalemler ve genç hayatlar da kırılmaktadır.”

* * *

İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Anayasa’nın 98’inci ve İç Tüzük’ün 96’ncı maddeleri gereği Başbakan’dan şu sorulara cevap vermesini istedi:

1) “28 Şubat’ta, sermeyenin, bazı gazetecilerin katkısı yok muydu? Bunlar neden yargılanmıyor, ben merak ediyorum” diyerek kimleri kastettiniz? Bu beyanınızla yargıya müdahale etmiş olmuyor musunuz?

2) Bu McCarthy üslûbu ile seçimler öncesi kimleri tehdit ediyorsunuz?

3) Yalanlamadığınız haberlere göre, son olarak Yılmaz Özdil, Mehmet Y. Yılmaz ve Ertuğrul Özkök’ün de işten atılmalarını istemişsiniz. Bu doğru mu?

4) Sizin, şu veya bu şekilde hedef göstermeniz yüzünden, iktidarınız döneminde medyada mesleklerini yürütemez hale getirilen ve şu ya da bu şekilde işinden edilen toplam gazeteci sayısı kaçtır?

5) Darbeler sadece silahla mı olur? Yoksa medyaya ve adalet kurumlarına yönelik, doğrudan ve dolaylı müdahaleler de darbe aracı olarak kullanılabilir mi?

* * *

Başbakan, yasalara göre, bu sorulara cevap vermek zorunda…
Peki, verebilir mi? Veremez!
Cevap diye sadece birkaç cümle geveler, o kadar!
Basın, toplumun aynasıdır ve aynalar yalnızca gerçeklerden korkmayanların dostudur!
Cahil toplumlar, özgür seçim yapabilir mi?
Alman filozofu Nietzsche (1844-1900) yalnız çağını değil, günümüzü de etkileyen önemli bir bilim adamıdır. Din, ahlâk, bilim, kültür ve cehalet üzerine yazdığı toplumsal yazılarla ün yapmıştır. Nietzsche’ye göre:

“Cahil bir toplum, özgür bırakılıp, kendisine seçim hakkı verilse bile, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil bir toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen bir insana, hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalanlardır!”

Tebessüm

Neden dövdünüz?
Kentlerde uzun yıllar, en zor işlerde çalışarak para biriktirip, Karadeniz’deki köyüne dönen adamı, yolda eşkıyalar çevirir, onu tepeden tırnağa soyup soğana çevirdikleri gibi bir de güzel döverler…
Zavallı adam, kendisini soyanlara ağlamaklı bir şekilde bakıp isyanını şöyle dile getirir:
“Ha uşaklar! Paralarımı aldınız. Beni böyle don gömlek bıraktınız. Bu sizin asaletiniz zaten… Ama bir de üstüne niçin dövdünüz beni? Geç kalıp çok mu beklettim sizi? Yoksa parayı az mı buldunuz? Niçin dövdüğünüzü bir türlü söktüremedim de…”

Günün Sözü
Cennete gitmek isteyenlerin cehenneme çevirdiği bir dünyadayız!

Sözcü

__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve sıçtığı bok olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.