Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.09.13, 22:32   #20
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: 28 Şubat Davasında 9 Tahliye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Bak cadı,
Nasılki çok konuşanın haklı olamayacağı gibi,
Çok yazanda haklı olamaz, bu bir,

Gene kendini ve yazdıklarını methetmişin

Ben uyuyacam deyince öyle kısadan geçtim,
ama o yazdıklarım, aslında olayın özünü anlatmakta,

Hele hele erbakaının bunları irtica süsü vermek için kasıtlı yaptığını savunmak çok gülünç,
Hele birde Türkiye Cumhuriyetini dönüştürüp şeriat getireceğine inanmak hastalıklı ruh hali,
Erbakan o kadar aptal birimiydiki, siyasetin üzerindeki etkisini bildiği orduya rağmen bunları yapabilsin,

o zamana kadar askerler sisasete kaç defa müdahale etmişti, hocanın gözünden kaçmış olamazdı,

Dini argümanları kullanan bir partinin seçimlerden birinci çıkması, askeri siyaseti, iş dünyasını panikletmişti, daha hükümet kurulur kurulmaz üçlü lobi faliyetlere geçmişti bile,

Sonrasını sizde biliyorsunuz zaten, ordudan atılan subaylar, işten çıkarılan insanlar, kalemine kilit vurulan yazarlar, tehditler boykotlar şantajlar,

Siyasetimizi kesintiye uğratmamamız lazım, ancak bu şekilde demokrasimizi geliştirebiliriz ve sonucunda ekonomik kalkınma kendiliğinden gelir,
Gazi Paşanın kurduğu Türkiye Büyük millet meclisi çalıştığı müddetçe hiç bir gerekçe darbeyi meşru sayamaz,
Darbe insan onurunu ayaklar altına alan bir insanlık ayıbır,
Sanada iyi dersler
Bak alaturka

Ben kendimi methetmem. Genellikle çevremdeki herkes beni metheder

Bu süreçte, asker siyasiler tarafından sürece dahil edilmiştir. Şimdi ki süreçte de yine siyasiler tarafından, sırf siyasi rant elde etmek için cezalandırılmaya çalışılmaktadırlar.

Anlayacağın, her zaman olduğu gibi halk siyasiler tarafından kandırılmaktadır. En başta da sen Bunun için bir takım medya da, o dönemde daha konuşmayı bile bilmeyen, günümüzün sözde araştırmacı ( nerden bittikleri belli olmayan) gazetecileri de dudaklarını kırmızı rujla boyayıp, televizyonlarda sizin gibi saf ve temiz insanları kandırabilmek için bin bir takla atmaktadırlar.

Sana teşekkür etmeliyim. Teşekkür etmeliyim, çünkü; bir parça okudum sayende. Şu anda yargılanan ve bir yıldan uzun süredir tutuklu kalanların çoğunun, o dönemde yüzbaşı, binbaşı rütbesinde çalıştığını öğrendim. Bir de astsubay varmış aralarında gencecik. Hem de genelkurmayda çalışıyorlarmış. Herhalde orda çok sayıda general çalışmaktadır. Bu küçük rütbedekiler mi darbe yapacakmış, ya da yapmış. Buna var ya çocuklar bile güler.

Üstelik dönemin genelkurmay başkanı "bu oluşumdan haberim yoktu" demiş ve tutuklanmamış. Yanlış anlaşılmasın. Tutuklansaydı demiyorum. İnsani değerler konusunda kendime gerçekten güveniyorum. Benim derdim, oradaki küçük rütbelilerin hayatı neden çalındı? Altında Çiller, Erbakan dahil en üstteki herkesin imzası bulunan kararlardan, neden bu insanlar sorumlu tutuluyor?

Sen hiç, hayatında bir kez Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının başına gelenler konusunda rahatsızlık duydun mu? Ya da bu davanın mağduru olduğunu söyleyenler duydu mu? Hiç sanmıyorum. Konu sadece intikam forum arkadaşım. Atatürk' ün askerine duyulan kin. Tıpkı devrimci ODTÜ' ye duyulan kin gibi...

DipNot: Önceki yazdıklarımı okumamışsın. Bir cümleyi alıp, onun üstünde çalışmışsın. Bu sefer sakın öyle yapma. Her cümleyi oku. Yoksaaa

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.