Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.09.13, 06:52   #22
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Havalimanında yaşanan çarpıcı bir gericilik hikayesi...

O kadar avel değilim ben. Olmayan şeyleri olmuş gibi göstermekten medet ummam ama bu ülkenin nasıl değiştiğini de çok iyi biliyorum.

Kimse kalkıp bana ''amaaa, bildiğin gibi değil, sandığın gibi değil'' havalarına girmesin. Canım bira istedi mesela; gidip şimdi bir kuruyemişçiden bir kutu efes alabilecek miyim ben? Hayır!.. Saat 22' yi geçmiş... Ama birkaç gün öncesine kadar alabiliyordum...

Bana bir kaç sene önce kimse kaç çocuk yaptıracağımı söyleyebiliyor muydu? Hayır... Şimdi kendinde benim ''şeyim'' olma hakkını bulanlar, en az kaç çocuk yaptıracağımı dikte ediyor bana...

Yazacak o kadar çok şey var ki... Kimse kendini benim bilmem nerem yerine koyup ondan aklına estiği kadar çocuk yaptırma hakkını kendinde bulmayacak...

Bu hakkı kendinde bulan zottirikler ve onların yalakaları her pohu yerler ve yiyorlarda...

Ve dikkat! Olmuştur maalesef... Hatta Anıtkabir' e Ata' sını ziyarete giden başörtülülere kendilerini Kemalist sanan bazı kadınlar hakaret etmiştir... Ya da, bir parkta el ele tutuşan çiftleri polis tehdit etmiş, ya da Ramazan' da sigara içenler birilerinden sopa yemiştir...

Bunlar tekil hadiseler...

Ben devlet politikalarından bahsediyorum.

Ulan Adam kendini benim bilmem nerem yerine koyup benim kaç çocuk yapacağımın kararını veriyor ha... ''En az 3 diyor'' yaaa...

Sen o zaman olsan olsan ancak benim ''bilmem nerem'' olursun... Ha o bile olamazsın!

Ancak bir siyasi parti ve onun hükümeti milletin yorganının altına, hatta donunun içine giriyorsa, onun yalakaları da kendilerini bir şekilde kendileri gibi olmayanlara dayatırlar o hırbolardan aldıkları cesaretle...

Bakın kadına karşı şiddet nasıl artmış şu son yıllarda...

Çünkü imam osurmuş, cemaat bağırsak boşaltacak.

Kimse kalkıp rüyalar alemiden mesaj basmasın buraya...

İşte Ramazan zamanı. B.Evler' de Hosta kebapçısı... Orda 2 tane var. Çarşı durağındaki değil, 7. Cadde'nin başındaki. Ben utana utana gittim tam üzerindeki Aspava' ya...
Ramazan zamanı ya, ondan dolayı... Baktım bir kaç kişi var. Dedim ''bi kaşarlı, kuşbaşılı, bir de ayran''...

Beklerken Aspava' da, Hosta' yı görüyorum tam 20 metre aşağıda... Başı beyaz türbanlı ve güneş gözlüklerini türbanının üzerine koymuş bir bayan... Karşısında da bir bay... Önlerinde ki tabaklar boş... Ramazan vakti yemişler kebaplarını, herif bir şey içiyor, türbanlı bayan da sigara...

Ertesi gün bir tanıdık ve onun kızıyla yine aynı sokakta, ordan 50 metre ilerde bir yere gidiyoruz. İftar sonrası ha... 2 bira, bir de portakal suyu söyledik... Garson demez mi ''yanınızda küçük çocuk var, bira veremeyiz''...

Akla bak ha... Aynı yerde, yanımızdaki masalarda millet içiyo birasını... O arkadaşın kızı da görüyor, 3 metreden... Ama o kız bizim masada diye bize bira vermiyorlar ha... 3 metre ötede bira içilirken hem de...

Şimdi içki satan yerler dışarıya karşı branda falan geriyolar, dışarıdan görünmesin diye...

Herif gidiyo Amerikan köpeklerine dua ediyor, gidip Amerika müslümanları sinek gibi gebertirken ''Amerika İslam alemine demokrasi getiriyor'' diyor ha...

Kalkıyor bana 22:00 den sonra bakkaldan bir bira almayı yasaklıyor ha...

Hem de Sabah kalktığında hayata viski içerek başlayan Amerikan köpeklerine eşbaşkan olmuş haliyle...

O gidiyor hayatı viski olan Amerikalılara eşbaşkan oluyor, ben memleketimde saat 22:00 den sonra bira alamıyorum ha...