Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.09.13, 23:52   #2
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Eliaçık: Ateistleri haklı buluyorum, çünkü...

Doğru diyor İhsan Hoca. Öyle saçmalıklar söyleniyorki insanın aklı duruyor. İnançlı kişi o andan itibaren sorgulamaya başlayabiliyor. Şahsi olarak ateist olmama rağmen günümüzde kendisine alim denen birçok hacı-hocanın söylediklerini gülerek dinliyorum. Dahası bazen dine hakaret ettiklerini düşünüyorum.

Bazı örneklerde ben vereyim mesela :

Sineğin bir kanadında zehir, öbür kanadında panzehir mi var dır?
Bu ise bir hadise dayanır. Rivayete göre Peygamber Muhammed’in çorbasına bir sinek düşmüştür, o da sineği tamamen çorbaya daldırıp sonra çıkarmıştır. Nedeni sorulduğunda ise sineğin bir kanadında zehir, diğerinde de panzehir olduğunu, bu yüzden panzehiri de almak için tüm sineği çorbaya daldırdığını söylemiştir.
Ateistforum’da bunun bir bilimsel gerçek olduğundan ve bir mucizeye işaret ettiğinden emin bazı Müslümanlar da gelip geçmiştir.
Fakat bu iddianın geçerli bir tarafı yoktur. Sineğin bir kanadında zehir, diğerinde ise panzehir falan bulunmaz.

Neil Armstrong ayda ezan sesi duyup sonradan Müslüman olmuş mudur?
Bu söylenti Neil Armstrong’un kulağına ulaştığında buna çok şaşırmış ve söylentiyi ciddiye alıp yazılı olarak ve çeşitli röportajlarda defalarca yalanlamıştır. Bunlara ait belgeler internette araştırıldığında bulunabilir.

Peygamber Muhammed Ay’ı ikiye bölmüş müdür?
İlgili ayet ve hadislerin doğru tercümesi, Ay’ın iki parçaya bölünüp, Hira Dağı’nın iki tarafına düştüğünü ima eder. Yani buna göre Ay, Hira Dağı’ndan daha küçüktür. Dünya’ya düşmüş, ama kimseyi incitmemiştir. Ayrıca aynı kaynaklara göre Mekkeliler buna tanıklık etmişler, fakat buna rağmen iman etmemişlerdir. Bu konuda astronomik deliller olduğu da dincilerin uydurmasıdır. Ay ikiye yarılıp dünyaya çarpsa, dünya üzerindeki yaşam sona ererdi. Yani bu iddia doğru değildir.

(Verdiğim örneklerin kaynağı : Ateizmi Anlamak - Aydın Türk - Propaganda Yayınları - sf 75-76)

Bu da çok iddialı :