Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.09.13, 00:17   #28
ala'turka
Yasaklı Üye

ala'turka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 15
Ettiği Teşekkür: 2110
Aldığı Teşekkür: 3866
Rep Derecesi : ala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 28 Şubat Davasında 9 Tahliye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Şşşşt çekilin aradan bakem Zaten konuyu dağıtmışsınız Bu, alaturka' yla benim konumuz Dime alaturka

Hadi 2. sayfanın son mesajını oku da, cevap yaz, birazdan bakarım
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Bak alaturka

Ben kendimi methetmem. Genellikle çevremdeki herkes beni metheder

Bu süreçte, asker siyasiler tarafından sürece dahil edilmiştir. Şimdi ki süreçte de yine siyasiler tarafından, sırf siyasi rant elde etmek için cezalandırılmaya çalışılmaktadırlar.

Anlayacağın, her zaman olduğu gibi halk siyasiler tarafından kandırılmaktadır. En başta da sen Bunun için bir takım medya da, o dönemde daha konuşmayı bile bilmeyen, günümüzün sözde araştırmacı ( nerden bittikleri belli olmayan) gazetecileri de dudaklarını kırmızı rujla boyayıp, televizyonlarda sizin gibi saf ve temiz insanları kandırabilmek için bin bir takla atmaktadırlar.

Sana teşekkür etmeliyim. Teşekkür etmeliyim, çünkü; bir parça okudum sayende. Şu anda yargılanan ve bir yıldan uzun süredir tutuklu kalanların çoğunun, o dönemde yüzbaşı, binbaşı rütbesinde çalıştığını öğrendim. Bir de astsubay varmış aralarında gencecik. Hem de genelkurmayda çalışıyorlarmış. Herhalde orda çok sayıda general çalışmaktadır. Bu küçük rütbedekiler mi darbe yapacakmış, ya da yapmış. Buna var ya çocuklar bile güler.

Üstelik dönemin genelkurmay başkanı "bu oluşumdan haberim yoktu" demiş ve tutuklanmamış. Yanlış anlaşılmasın. Tutuklansaydı demiyorum. İnsani değerler konusunda kendime gerçekten güveniyorum. Benim derdim, oradaki küçük rütbelilerin hayatı neden çalındı? Altında Çiller, Erbakan dahil en üstteki herkesin imzası bulunan kararlardan, neden bu insanlar sorumlu tutuluyor?

Sen hiç, hayatında bir kez Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının başına gelenler konusunda rahatsızlık duydun mu? Ya da bu davanın mağduru olduğunu söyleyenler duydu mu? Hiç sanmıyorum. Konu sadece intikam forum arkadaşım. Atatürk' ün askerine duyulan kin. Tıpkı devrimci ODTÜ' ye duyulan kin gibi...

DipNot: Önceki yazdıklarımı okumamışsın. Bir cümleyi alıp, onun üstünde çalışmışsın. Bu sefer sakın öyle yapma. Her cümleyi oku. Yoksaaa
Tamam sen istedin, ben seni aslında rencide etmemek için cevap yazmamıştım

Gelelim konumuza;
Alıntı:
Bu süreçte, asker siyasiler tarafından sürece dahil edilmiştir.
Demek askerleri bu sürece siyasiler davet etti öylemi, çok komik,
Yakın zamanda yürürlükten kaldırılan
TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır." adına bu sürece dahil olmasın sakın,
Doğru çık bu olacaktı, ama sen suçu siyasilere yıkıyorsun, müdahaleyi meşru göstermek için,

Alıntı:
Sana teşekkür etmeliyim. Teşekkür etmeliyim, çünkü; bir parça okudum sayende
İnan çok sevindim
Ama öyle bir parça okumakla bu süreç anlaşılmaz, anlatılmaz yaşanır derler ya onun gibi yani, biz o günleri yaşadık
ama okumaya devam et, halk kütüphaneleri açık bu seferde Meydan Larus'a bi gözat

Alıntı:
Bu küçük rütbedekiler mi darbe yapacakmış, ya da yapmış.
Bu konulardan anlamadığın nasılda belli, çok açık veriyorsun cadı çok

Onlara küçük rütbeliler denmez, onların meşhur ismi vardır, Genç Subaylar
Bu genç subaylarımız çok hassalardı, eskiden hemen rahatsız olurlardı,
onlar rahatsız oldularmı, bütün gazeteler bunu görür, manşet atarlardı, ''Genç subaylar rahatsız'' diye,
60 yılıdada rahatsız olmuşlardı, menderesi asınca rahatsızlıkları gitti,
28 şubattada çok rahatsız oldular senin anlayacağın.
Senin o geniş pencereden bunlar gözükmüyor galiba, belkide o gün hava bulutluydu
ala'turka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla