Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.09.13, 20:14   #24
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,115
Ettiği Teşekkür: 50853
Aldığı Teşekkür: 44262
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dindar Nesil İçin Dindar Öğretmen Atadılar!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Kim söylemiş biliyor musun bunu;
Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin Milli Marşını yazan
adam ''Mehmet Akif Ersoy'' Tanır mısın bilmem.

Atatürk'ü bir tek siz seviyorsunuz değil mi? Siz anlıyorsunuz sadece ?

Atatürkcülüğü, Türkcülüğü kalpte ara milletin kılığında kıyafetinde değil.
Mehmet Akif o dizeleri hangi yılda yazmış? Ayrıca onun İstiklal Marşı' nı yazması her dediğinin doğru olduğu anlamına da gelmiyor.

Biz bu ülkeden bahsediyoruz. Madem Atatürk' ü sende seviyorsun, o halde onun yaratmak istediği çağdaş Türk kadınına neden karşı çıkıp, ''giyinme özgürlüğü'' adına Türk tarihinde yeri olmayan arap ya da hıristiyan giysilerinini savunmaya kalkıyorsun?

Bu ülke tüm İslam ülkeleri arasında en gelişmiş ülke ise, bunun en önemli nedenlerinden biri, kadınların zorla din adına sokuldukları kıyafetlerden çıkarak toplumsal yaşama katılmasıdır. Nedendir acaba; kadınlarını kapatan ülkeler geri kalmışlarken, kadınları açık olan ülkeler gelişmişler? Neden İslam ülkelerinde kadınlar kapatıldıkça önce mesleki yaşamdan, sonra toplumsal yaşamdan kopuyorlar ve ülkeleri perişan bir duruma geliyor?

Bu kapanma furyası ilerledikçe aynı zamanda kadına şiddet ve taciz, kızların erken yaşlarda evlenmeleri, okulları bırakıp, iş hayatından kopmaları da kaçınılmaz olarak bu kapanmanın neticelerini oluşturuyor. Kapanma diye dayattıkları kara zihniyetle birlikte, kızların okulları erken yaşta bırakıp evlenmeleri, evlendiklerinde en az 5 çocuğa zorlanarak tamamen mesleki ve sosyal yaşamdan kopmaları boşuna değildir. Kadını toplumsal yaşamın dışına çıkarmak için kullanılan bir argümandır din adına onları kapatmak... Ve bunun özgürlükle de bir alakası yoktur. Çünkü İslam ülkelerine bakınca ilk göze çarpan gerçek, kadınların kesinlikle özgür olmadığıdır. Ki erkekleri de özgür değildir zaten.

Ve iddia ederek söylüyorum ki kadınların kapanmalarının nedeni, en azından kapalı olanların devasa bir bölümünün kapanma nedeni aile yakınlarıdır. ''Kapama özgürlüğü'' yalanıyla kadınların özgürlükleri ellerinden alınıyor... Hem de babaları, abileri ve eşleri tarafından... Kaldırın kadınların üzerindeki erkek baskısını, o zaman göreceksiniz ki, bugün kapalı olanların büyük bir çoğunluğu açık olmayı tercih edeceklerdir.

İşte kadınları kapatmayı din sanan erkek egemen islam toplumlarının acınası hali ortada. Utanmadan kadınların ahlaklı nesiller yetiştirmesi için kapanmalarını, evde oturup çocuk yapmalarını isteyen aklıevveller baksınlar o İslam ülkelerine de ahlaksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik neymiş görsünler... Hani kadınlar kapanınca ahlaklı, iffetli oluyor, Allah' ına ve dinine bağlı çocuklar yetiştiriyorlardı... Ortalık o İslam ülkelerinde insan dolu... Nüfusları katlana katlana kabarmakta ama hepsi haramzadelerle, hırsızlarla, canilerle, cahil, fukara ve fukaralarla dolu... insanlar emperyalistler istedi diye birbirlerinin kafalarını kesecek, birbirlerine savaş açıp, birbirlerini kıyımdan geçirecek kadar azgın ve gözü dönmüş nesiller... Demek ki, kadınlar kapatılınca öyle ortaya hiç de ahlaklı, edepli, iffetli nesiller çıkmıyor, tersine ne yaptığını bile bilmeyen manyaklaşmış toplumlar ortaya çıkıyor.

İşte en son kendi ülkemizde görüyoruz... Kadınlar kapandıkça ortalık hırsızlarla, tecavüzcülerle, canilerle, haramzadelerle, din adına milleti camilerde bile dolandırmaktan geri durmayanlarla, komşu islam ülkelerine Haçlı ordularını çağırarak komuşu müslümanı kafire geberttirmeye kalkanlar ve ona alkış tutanlarla doluyor...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.