Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.09.13, 19:23   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP'nin Suriye bildirilerini Davutoğlu mu yazıyor?

Bir yıl kadar önce düşürülen bir savaş uçağımız, şehit pilotlarımız ve bu olay neticesinde uygulamaya sokulan "angajman kuralları" var...

Olayın nasıl vukuu bulduğu ve ne şekilde geliştiği çok tartışıldı ve zaten bu yazının da konusu değil. Sonuç olarak Türk devleti muhatabı olan Suriye'ye, 1 yıl önce bu kuralları işlerliğe koyduğunu söylemiş oldu...

Bu yaşanan son olayda ise Suriye bu uyarıya rağmen helikopterini sınırımızdan 2 kilometre kadar içeri sokuyor ve kurallar gereği karşılık veriliyor.

CHP bu durum karşısında; "Esadçığım bir kere sınırı çiğnemiş, ne var bunda mı?" deseydi...

Bir devletin olmazsa olmaz şartlarından biridir söylediğini yapması, kırmızı çizgilerini koruması ve onurlu bir duruş sergilemesi. Böylesine bir karar ortadayken alenen yapılan ihlal yok sayılamazdı ve sayılmadı da...

Nedenleri, Suriye ile aramızdaki ilişkileri bu duruma gelmesindeki suçlu falan değil konu burada. Burada Türk devletinin aldığı kararın arkasında durması...

Bu iktidar bir çok konuda onursuz, kaypak, omurgasız, vasıfsız, insan olanın asla kabul edemeyeceği iğrenç politikalar izledi. İlk defa yanlışlarından bir doğru çıkardı ve yaptı...

CHP 'de haklı olarak verilen tepkiyi destekleyerek doğru adım attı, bence...

Sol gazetesi biraz zorlamış sanırım haberi..

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.