Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.09.13, 19:41   #30
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 5,214
Ettiği Teşekkür: 18509
Aldığı Teşekkür: 27341
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: 28 Şubat Davasında 9 Tahliye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Alaturka sert kayaya çarptın..

Bu Cadıı var ya bu Cadıı, senin bildiklerini bırak bu konuda kitap yazar. "Bu konulardan anlamadığın nasılda belli, çok açık veriyorsun çok derken" gelecek yanıtı da hesap etmen gerek..

Yarın gelir yanıtını verir. Anlar mısın o da ayrı bir muamma..

* * *

He bir de hatırlatma yapayım, yazdıktan sonra yazdıklarını kontrol et, yazım hataların bayağı çok. Sinirlenme, sakin sakin yaz..Sevgili ReaL,

Gerçekten öyle çok bilgili falan değilim. Hem de hiç bir konuda. Sadece öğrenmeye merakım, isteğim ve çabam var. Kitap henüz yazamam bu konuda ama sıkı bir makale çıkarabilirim Şu anda da emin ol çalışıyorum. Üstelik onca işimin gücümün arasında.

Sinirlenmeme ve sakin sakin yazma konusunda sana katılıyorum. Oldu mu alaturka, sakin ol. Sonuçta ne senin davan bu, ne de benim davam.

Dünyanın herhangi bir yerinde, hiç tanımadığım bir insan haksızlığa ve zulme uğradığında ya da aç kaldığında nasıl acı çekiyorsam, bu davalarda da büyük bir haksızlık yaşandığını düşünüyorum.

Hayatın kime ne getireceğini kimse bilemez. Her şey tersine döndüğünde, "ben yapılan haksızlıkların farkındaydım ve çığlık attım" demek için, "her zaman erkin yanında değil, haklının yanında oldum" demek için, "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" zihniyetinde olmadığımın ispatı için, insan olmanın gereklerini yerine getirmek için ve milyonlarca şey için...Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Tamam sen istedin, ben seni aslında rencide etmemek için cevap yazmamıştım
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Gelelim konumuza;


Demek askerleri bu sürece siyasiler davet etti öylemi, çok komik,
Yakın zamanda yürürlükten kaldırılan
TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır." adına bu sürece dahil olmasın sakın,
Doğru çık bu olacaktı, ama sen suçu siyasilere yıkıyorsun, müdahaleyi meşru göstermek için,

İnan çok sevindim
Ama öyle bir parça okumakla bu süreç anlaşılmaz, anlatılmaz yaşanır derler ya onun gibi yani, biz o günleri yaşadık
ama okumaya devam et, halk kütüphaneleri açık bu seferde Meydan Larus'a bi gözat

Bu konulardan anlamadığın nasılda belli, çok açık veriyorsun cadı çok

Onlara küçük rütbeliler denmez, onların meşhur ismi vardır, Genç Subaylar
Bu genç subaylarımız çok hassalardı, eskiden hemen rahatsız olurlardı,
onlar rahatsız oldularmı, bütün gazeteler bunu görür, manşet atarlardı, ''Genç subaylar rahatsız'' diye,
60 yılıdada rahatsız olmuşlardı, menderesi asınca rahatsızlıkları gitti,
28 şubattada çok rahatsız oldular senin anlayacağın.
Senin o geniş pencereden bunlar gözükmüyor galiba, belkide o gün hava bulutluydu
Sevgili alaturka,

Değil sen, hiç kimse beni rencide edemez. Edemez çünkü; rencide edileceğim bir şey yapmam hayatımda. Tüm davranışlarım, ağzımdan ya da kalemimden ya da klavyemden çıkan her kelime aklımın, beynimin ve vicdanımın süzgecinden geçer. Sen şuna kısaca "verecek cevap bulamadım" deseydin, daha dürüst olmuş olurdun. Bulamamışsın cevapları. Her zaman, içinden çıkamadığın her durumda yaptığın gibi, onca dolu cümleye karşılık, iki üç cümleyi koyultmuş ve kendince cevap yazmışsın.

Demişsin ki; "TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır." adına bu sürece dahil olmasın sakın"

Oysa ki; Türkiye Cumhuriyetini korumak ve kollamak, bu ülke vatandaşı olan ama nankör olmayan herkesin zaten asli görevidir. Sen bu koruma ve kollama görevini bir vatandaş olarak zaten yapmaz mısın? Sana bunu birilerinin görev olarak vermesini mi beklersin? Anlayacağın , bu zaten herkesin birinci görevidir.

Ha diyorsan ki, "bu maddenin varlığından güç alarak darbe yapılıyordu. Şimdi kaldırıldığı için darbe yapılamaz". Orda "dur" derim arkadaşım. Gerçek anlamda demokrasinin yerleştiği hiç bir ülkede zaten darbe olmaz. Demokrasinin gerçek anlamda tüm hayatın içinde olması da tamamen siyasal otoritenin elindedir.

Tanrı hiç bir ülkenin insanına darbeleri yaşatmasın. Bunu yürekten diliyorum. Biliyorum ki, her darbe ülkeleri 30- 40 yıl geriye götürür, demokrasi ağır yara alır, en kötüsü çok sayıda insan zulüm görür. Ancak bir ülkede darbe olacaksa, zaten olur. Çünkü ellerinde ağır silahlar var. Kanun izin veriyor mu diye bakarlar mı sence? Darbenin kanunu olmaz arkadaşım.

"Ülkemizde, demokrasi tüm vatandaşlar açısından gerçek anlamda yaşanıyor" , diyorsan, yanılıyorsun. Dilerim bir gün, senin çoluk çocuğun demokratik haklarını kullandığı için, sırtı sıvazlanan devlet güçleri tarafından kör edilmez, hayatını kaybetmez ve evlat acısı yaşamazsın. Yani bir takım şeyleri görebilmek için bedel ödemene gerek kalmaz. Aklınla görebilmeyi öğrenmeni dilerim.

Meydan Larousse, 1969- 1973 yılları arasında yayımlanmış bir ansiklopedidir. Sen hala ondan medet umuyorsan, böyle geride kalırsın işte. İnternete her saniye yeni bilgiler düşüyor. Çağın nimetlerinden yararlan sevgili forum arkadaşım.

Bu konulardan anlamadığım doğru. Anlamak için çaba gösteriyorum, öğrenmeye çalışıyorum. Ama sen zırnık kadar çaba göstermediğin ve öğrenmeye çalışmadığın için komik durumlara düşüyorsun.

"Genç subaylar" söylemini ve askeri aşağılamak amaçla kullanılan her türlü söylemi, genelde, asker olmak isteyen, fakat yetersiz kalıp elenenlerle, sevdiği kızı subaya kaptıranlar kullanıyor Senin geçmişine dair böyle bir olumsuz anı yok değil mi?

Sana sorduklarıma cevap yazmamışsın. Yine sınıfta kaldın...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.