Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.13, 10:30   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Demokrasi Adına Açılım Paketi

Demokrasi Adına Açılım Paketi

Akp başbakanı tarafından açıldı açılacak denilen bir demokrasi paketinden söz edildiğine göre, Türkiye'de var olan demokrasi, 11 yıldır ileri demokrasi anlayışı ile ayıplı ve özürlü hale getirilmiş ki, şimdi bir seçim sath-ı mailine girildiğinden muhalif, muafık, münafık, müshil kim varsa, bölücüler, kan emiciler, çocuk katilleri, ada sakini, dağlısı, bayırlısı, PKK'lısı KCK'lısı ne kadar vatan için Türk milleti için mazarrat var ise onların oyuna talip olan Akp hükümeti ve başbakanı tarafından herkesi memnun edeceği ifade edilen bir demokrasi açılımından söz ediyor, anlaşma zemini arıyor.

Ne arıyorsunuz? İleri demokrasi dediğiniz demokrasinin suyu mu çıktı? Hangi plan ve hesapların peşindesiniz?

Açıklayacağınız demokrasi paketinde % 10 ülke barajı kalkacak mı?

Seçim kanunları değişecek tüm görüşlerin parlamentoya yansıyacağı, parti içi demokrasilerin sağlanacağı, vekil olacakları parti başkanı olanlar değil halkın seçeceği bir sistem gelecek mi?

Türkiye Cumhuriyeti bir dikta rejimi ve Polis devleti görüntüsü veriyor bunlar izale edilecek, insan hak ve hürriyetlerinin, düşünce özgürlüğünün, toplantı ve gösteri hakkının sınırsız kullanılacağı bir düzen gelecek mi?

HSYK da Adalet Bakanı ve Müşteşarının olmayacağı, sadece Hakim Savcı'ların tayin terfi ve özlük işlerini tedvirle ilgili bir kuruma dönüşecek mi? Yoksa Hakimler Savcı'lar üzerinde demoklesin kılıcı gibi durmaya devam mı edecek?

Din ve vicdan özgürlü
ğü, bütün inançlara eşit olarak verilecek, inançlar gereği her ibadetin yapılmasına engel çıkarılmadan, her inancın ibadethanesinin yapımına ve işlevine karşı durulmadan, inancın mensubu olanların tüm işlevleri Cumhuriyet ve laiklik ve devri kanunlarına ve ilkelerine ilkesine karşıt olmadan eşit vatandaş statüsünde muamele görecek mi?

Bas
ın ve özgürlüğü, iletişimin her türü, yazılı ve görsel basın, sosyal paylaşım siteleri üzerinde estirilen anti demokratik hava, özgür, düşünen, düşündüğünde her tür iletişim aracı ile paylaşanların önündeki engeller kalkacak özellikle görsel ve yazılı basın yandaş yapılma hevesinden vazgeçilecek mi?

Yaklaşık 40 bin kişinin ölümünden sorumlu olan adalısı, dağlısı, bayırlısı teröristler açılım ile affedilecek mi? Yoksa hak ettikleri zindanlarda yerlerini muhafaza edecekler mi?

Tüm Ünüversitelerden hükümet elini ayağını çekecek, Üniversiteler lise tekrarı eden kurumlar halinden kurtarılacak gerçek manada özgür bilim yuvaları haline gelece mi? Üniversite gençliği üzerinden tarikat, cemaat, Akp militan kazanma yarışını bırakacak en büyük eksiklik olan öğrenci barınma yerleri dincilerin tasallutundan kurtarılacak mı?

Türkiye'de bir hukuk ayıbı ve hatta hukuk adına hukuksuzluklar sona erecek mi?, Cumhuriyet, sosyal devlet, hukuk üstünlüğüne dayalı laik adalet yerini bulacak mı?

Türkiye'de gerçek manada bir toprak reformu alt yapısını oluşturacak, hayatını çiftçilik ve ziraat ile kazananların sorunları hallolacak, aklı eksik başbakanlar tarafından çitçilere hadi lan ananıda al git buradan denmeyeceği bir ortam yaratılacak mı?

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin milli ve manevi değerleri biliniyor. Bu değerlere sadık kalındığında zaten sizlerin demokrasi paketi çıkarmanıza gerek yok yeterki uyun, uymayanlar yeni arayış içinde olanlar demokratik haklar peşinde değil özgürlükler peşinde değil, sistemi ilanihaye kendilerine kanalize edecek siyasi, sosyal planların peşindeler demokrasi anlayışından yoksunluğu tescilli olanların demokrasi paketinden söz etmelerine nasıl inanılır?

21.09.2013 - Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.