Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.09.13, 01:32   #55
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6486
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Dindar Nesil İçin Dindar Öğretmen Atadılar!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben dinliyorum ve eleştirsem bile her dediğine fazlasıyla değer veriyorum...

O konuda bir endişen olmasın ki zaten bir anarşiste, başkasının endişesinden ne?

Ben ironi yapıyorum ve kafası çalışmayanların oy hakkını ellerinden alınca en azından ilk seçimlerden sonra, o kafası çalışmayanların bile daha rahat edeceklerini iddia ediyorum...

İroni de olsa, gerçek bu!

Bunları birileri akılsızlıklarını anlasınlar, çıkar için vatan sattıklarını, yarın onların sayesinde belki de çıkar için satacakları vatan bile kalmayacağını yazıyorum hep...

Sen de biraz tipik (!) anarşist... Biraz da eleştirmeyi bir yana bırakıp alternatif koysan hiç fena olmayacak.

Evet Cliff; nasıl çıkacağız bu açmazdan? Ama ütopisiz ve bu ülkenin gerçeklerinden yola çıkarak...

Buyur söz sende...
İlk olarak yaşadığın sistemin demokrasi değil Plütokrasi olduğunu düşünen biriyim.

İkincisi sana bir kaç örnek vereyim gerisi sana kalsın

1) M.Kemal dönemi: M.Kemal bugünkü anlamıyla sandıkla başa gelmemiştir değil mi? Yani seçim illaki olmuştur ama bugünkü anlamıyla bir seçimden söz edemezsin.. Ama bu ülke en büyük çağdaşlaşma adımını O'nun döneminde atmıştır.

2)Lenin'in ilk 6 ayı.. İlk 6 ayı diyorum çünkü geri kalanında ya savaşla uğraştı ya vuruldu ya felç oldu ya öldü.. O yüzden kısa bir dönem.. Kısa olsa da seçimle başa gelmeyen bu zat-ı muhteremin ilk 6 ayında dünya tarihinin en özgürlükçü ortamlarından birinden bahsedilir..

Uzatmayayım.. İdeolojik olarak bakmıyorum olaya. Gördüğün gibi ideolojik olarak M.Kemal ile Lenin aynı çizgide değiller.. Ama ikisinin de ortak noktaları;

1) İkisi de doğu toplumu..
2)Doğu toplumlarında demokrasi işlemez çünkü kökenlerinde tek adam mantığı vardır (bknz. rus çarlığı ve osmanlı)
3) İkisi de devrimle başa gelmiştir.
4)İkisinin de toplumu açlık ve sefalet çeken toplumlardı
5)İkisinin döneminde de okur yazar oranı çok düşüktü
6) Senin deyiminle cehalet en yüksek düzeydeyken bu 2 lideri çıkarabilmiştir toplumları.
.
.
.
.

Böyle gider Aristo..

Anarşizmin dünyada olamayacağını bırak anarşizmi sosyalizmin bile işlemeyeceğini bilmediğimi mi sanıyorsun

He illa devlet olacaksa al sana alternatiflerim.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.