Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.09.13, 01:58   #62
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dindar Nesil İçin Dindar Öğretmen Atadılar!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Az uyanık değilmişin Aristo
Akp seçmenine veryansın yapıp, zoru görünce, aaa ben ironi yapmıştım falan diyerek top çevirmek sana yakışmadı Aristo, söyledikleriyin arkasında dur,

Cliff e teşekkür etmemi neden yadırgadın, evet kendisi bir sosyalis ve anarşist olabilir, bende biliyorum,
ama şunu bilki Cliff i senden daha iyi tanıyorum, sadece bu forumda değil, tanışıklığımız daha öncelerine dayanır,

O senin gibi esip gürlemez, söylediklerinin mutlaka bir mantığı vardır,

Görüşlerimiz uyuşmasa bile akıl mantık dahilinde kendisiyle aramızda bir sıkıntı olmadı,
Çünkü o mümkün olduğu kadar her düşünceye saygı duyar, bildiğim kadrıyla

Uzun lafın kısası insanın inandığı bir ideolojisi olur, ona inanır, ben demokrasiye inanıyorum,
Sana soruyorum, sol değerlerde, sosyalizm de 24 saat insanları aşağılamak, akplileri aşağılamak varmı
Hani derlerya bunlar insanı dinden soğutur, sende insanı soldan soğutuyorsun, haberin yok
Cliff' tartışmanın başka yerlere kayacağı gerekçesiyle bu tartışmamızı bitirmek istemişti, ben de bitirmiştim. Ancak ZeZe' ye verdiği cevapla beni yeniden tartışmaya çektiği gibi bu arada sen de fırsattan istifade bana yelkenler fora geliyorsun...

Ha en önce benim sana bu forumda AKP ve politikaları hakkında onlarca defa sorduğum sorulara bir kere bile cevap veremezken şimdi Cliff' in gölgesinde yeniden mi sahne aldın?

Ben sosyalizme yakın biriyim ve onun teorisini bilirim. Ama bu benim ille de dibine kadar sosyalist olduğum anlamına gelmiyor; bu birincisi... İkincisi; diyorsun ya Cliff için ''
O senin gibi esip gürlemez, söylediklerinin mutlaka bir mantığı vardır,'' Onun söylediklerinde elbette kendi açısından bir mantık var ve ben o mantığı zaten teorik olarak da biliyorum da; bir anarşistin söyledikleri senin gibi birine mantıklı geliyorsa bu senin mantıksızlığından olmasın sakın? Bazı insanlar işlerine ne gelirse (!) onu mantıklı bulurlar... Ya da senin gibi hepsinden ''karma bir hava'' ile Aristo' dan epey hasar almış (!) biri olarak, normal şartlarda asla bir arada olamayacakları ve hak vermeyecekleri bir anarşiste sırtlarını dayarlar... Senin bu tavrın, Cliff ile aramızda geçen polemikten zaten hiç bir şey anlamadığını gösteriyor. Cliff' in demokrasi ve seçimler konusundaki yazdıklarını okudun mu? Okuduysan anladın mı? Hiç bir şey anlamamışsın ve olmayan bir mantıkla kendini ifade etmeye kalkıyorsun ama edemiyorsun... Çuvallıyorsun aslında... Bana kalırsa Cliff sana anarşizmin devlet, toplum, demokrasi ve bu bağlamda da seçimlere bakışı konusunda özel bir seminer versin o zaman belki anlarsın esamesini bile bilmeden şap diye üzerine atladığın konuyu.

Neyse...

Devamında diyorsun ki:

Alıntı:
Sana soruyorum, sol değerlerde, sosyalizm de 24 saat insanları aşağılamak, akplileri aşağılamak varmı
Hani derlerya bunlar insanı dinden soğutur, sende insanı soldan soğutuyorsun, haberin yok
Gerçekleri, hergün karşılaştığımız olayları anlatmak, bunlar ve iktidarın icraatleri konusunda yazmak ve bu iktidara oy veren herkesi bu olanlardan sorumlu tutmak kesinlikle insanları aşağılamak değildir!

Ayrıca ben seni soldan falan da soğutmuyorum; bundan adım kadar eminim. Ben olmasam da sen zaten sola asla sıcak bakmazsın. Gören de sanacak ki, ala'turka sola sıcak bakıyordu da, artık Aristo yüzünden soğuk kalıyor... Hadi ordan

Ben elbette AKP yandaşını soldan soğuturum yazdıklarımla; bu ülkede nelere yol açtığınızı gözünüze sokarak ... Ben senin gibilerin solcu olmasını falan da istemem pek fazla... AKP' li kalın siz! Sen ve senin gibi AKP destekçilerinin dünya, bölge ve ülkenin içinde bulunduğu duruma rağmen hala gerçekleri göre göre gidip AKP' yi desteklemelerinde de çıkardan başka bir neden görmem... Hele bu insan/lar bir de dindar geçiniyorlarsa, elbette onların dinini de sorgularım; inancını da...

Bak konuyla bağlantılı olarak sana daha önce defalarca sorduğum soruları bir kere daha sorayım. O zaman daha iyi anlaşılır neden bazılarına oy hakkı vermemek gerektiğini savunuyor olmam!

Biliyorsun ki destlediğin AKP, başından beri islamik bir profil çizerek, siyasetini din üzerine oturtuyor.

Sen müslüman bir başbakan ve partisinin gidip;

1-) ABD' nin ve İsrailin emperyalist-siyonist politikalarına eşbaşkan olmasını ve övünerek ''ben bu projenin eşbaşkanlarından biriyim'' demesini doğru buluyor musun?

2-) Çankaya noterinin gidip gözlerimizin önünde 2 milyona yakın masum müslüman katledilirken utanmadan ''Amerika, İslam ülkelerine demokrasi getiriyor, biz de BOP gereği Amerika' ya destek veriyoruz'' demesini doğru buluyor musun?

3-) Bir İslam ülkesini işgal edip, 2 milyona yakın müslümanı katleden, camileri yıkan, camilerde müslüman katleden, küçücük müslüman kızlarına annelerinin gözleri önünde toplu tecavüz edip, sonra da üzerlerine benzin döküp yakan o katil ve sapık Amerikan köpeklerine bu ülkenin başbakanının dualar etmesini doğru buluyor musun?

4-) Camilerde inançlı müslümanları dolandırarak, dünyanın en büyük dolandırıcılık skandallarından birine imza atanların, bu iktidar tarafından korunup, sahiplenilmesini doğru buluyor musun?

5-) Bu ''ümmet'' kendi olanaklarıyla ne yarattıysa onların hepsini, yani bankalarımızı, dev sanayi tesislerimizi ve kuruluşlarımızın hem de yok pahasına emperyalistlere satılmasını doğru buluyor musun?

Daha sana çok soru sorarım ama her zaman yaptığın gibi yine cevap vermeyeceksin...

Ama işte senin gibilerin oy hakları ellerinden alınmış olsaydı, en azından yukarıda ki soruları sormak zorunda kalmazdım... Hepsinin nedeni sizlersiniz çünkü...

Anladın mı ala'turka, neden sizin gibilerin oy hakkına sahip olmamasını istediğimi...