Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.09.13, 07:42   #64
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Dindar Nesil İçin Dindar Öğretmen Atadılar!

Affınıza sığınarak bir iki cümle ilave etmeme lütfen izin veriniz. Forumgerçek.com sitesi, Atatürk ilkelerinden ödün vermeyen, bu hususu bilen arkadaşlarımızın üye ve yönetici olduğu bir paylaşım sitesi. Yine affınıza sığınarak Atatürk ne kadar devrimci idiyse, ilkeleri ve ülkeye kazandırdıkları ne kadar sol anlayış ile bağdaşıyorsa şahsen ben o kadar devrimci o kadar solcuyum. Tabi iki arkadaşın tartışması veya yazışmasına müdahil olmak ne alaka denirse, burası bir paylaşım sitesi ve paylaşılanlara ilgi duyan her arkadaşımız okuyarak paylaşıyor, gerektiğinde benim yaptığım gibi görüş serdediyor, yorumluyor. Bunu normal görmek gerekir.

Çok uzatmadan şunu da izninizle vurgulamak isterim ki, sol ve solculuk idari ve iktisadi birer doktrin idi. Dünya liberal düzenine baktığınızda bu gün Marks ve Engels öngörülerini içeren doktrinden kaç devlet ne kadarını uyguluyor? Sağcı olan ve formülleri Keynes'ler vb iktisat ve para politikacıları tarafından dikte ettirilen uygulamaların ve öngörülerin dünyada kaçta kaçı uygulanıyor?

Türkiye 1980 öncesi Sol diyenlerin, sol içinde yığınla fraksiyonların, sağ diyenlerin sağ içinde yığınla fraksiyon bölünmüşlüklerinin travmasına uğramadı mı? Bunları tezgahlayan bu gün ülkeyi idare ettiğini sanan adamları Türkiye üzerine peydahlamadı mı?

Bir arkadaşımız kendini anarşi yanlısı ve anarşist ilan ediyorsa, doğrusu biz bu anarşi ve anarşist olmayı yeniden irdeleyip bir yazıya dökmemiz gerekiyor.

Kaldı ki, günümüzde sağcı olanların, solcu olanların asgari müşterek de birleşircesine ifade ettikleri vatan, millet ve bayrak mevhumu değilmidir.
Eleştirilenler ise, bu milli değerlerin farkında olmayan ve AKP denilen parti içinde öbekleşmiş olanlar ve onların Emperyal devletlerle işbirlikçi olan idarecileridir.

Surc-i lisan ettik ise affola.

Eleştirilenler ise
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.