Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.09.13, 12:02   #66
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Dindar Nesil İçin Dindar Öğretmen Atadılar!

Konuyu baştan sona okudum...

Okula gelen böyle bir öğretmenin ilkokul düzeyindeki çocuklara ders vermesi evet tehlikeli..

Çünkü o yaşlardaki çocuklar birer "yaş ağaçlardır" Bu öğretmenden kolayca etkilenebilirler, eğilebilirler bu yöne.. Bu kabul edilemez bir durumdur..

Aynı şekilde çok açık bir şekilde gelmek, ya da dini sembolize eden kıyafetler, ya da din karşıtlığını sembolize eden yazılı tişörtler, sembollerle gelmek te aynı duruma çıkar.

Bir konuda demiştim. Eğitim, devletin bir propaganda aracıdır. "Eğitim"in, "Eğitim" olmaktan çoktan çıkmıştır. Tek bu öğretmen meselesi değil, dağıtılan kitaplar, uygulanan eğitim usülu devletin bu konuda ne kadar yancı olduğunu göstermektedir.

Onun dışında dönen tartışmaya gelince..

Çağımızın en büyük yalanı olan demokraside, oy sonucuyla birşeylerin değişeceğini düşünmek bana kalırsa en büyük ahmaklıklardan biridir. Lideri değiştirebilirsiniz evet belki o şahıs olmasaydı böyle saçma sapan meselerle uğraşılmazdı, ülke daha kötü bir dine dayalı viraja sürüklenmezdi. Ama başka bir tutumdan milliyetçilikten yana kötü bir viraja sürüklenebilirdi. Yani oyla "Yıkım"ı durdurmanız mümkün değildir. Eğer durdurmak istiyorsanız Ülkeyi baştan sona tekrar inşa etmeniz gerekir. Bugün ülke ekonomik krize boğulmuyorsa bu "siyah kravatlı insanlar"ın işidir.. En büyük malzeme olan sıcak paralarla bu ülke ayakta durmaya çalışıyor.

Lideri seçersiniz ama lideri siz yönetemezsiniz arkadaşlar.. Lider, sizin isteklerinizi halkın isteklerini dinlemez. Lidere o fırsatı veren "siyah kravatlıların" sadece söz hakları vardır.

Hani "halktan gelen" derler. O şahıs içinde bu kelimeyi kullanırlar. Ama hiçbirşey halktan gelmez. Halktan gelene zaten izin verilemez.

Aynı şeyi Kemal içinde söylerler ama kimse bilmez CHP'nin direktiflerini CFR gibi bir düşünce kuruluşundan aldığını.. Ya da bilse bile bu detaylara takılmaz..

Çözüm sandıkta olmadı hiçbir zaman. Çözüm bu halkı uyutan ve uyanmasını engelleyen her bakımdan bu politikayı güden medyanın yok edilmesinden geçiyor. Eğer bir halk bilinçliyse, kendisine dayatılan şeylerden dinden, düşünceden, yada siyasi görüşünden, tuttuğu takıma kadar kısacası hayatında olan hemen hemen herşeyde şeffaf tutum sergileyebiliyorsa medya burda etkili olamayacaktır. Ve halkın arz taleplerine göre tekrar şekillenmeye çalışacaktır. Bir bilince ulaşmış halkın ülkesinde belki herşey iyi olamaz ama herşey çok iyi irdelenir ve bilinir.

Sistem bunu istemez, Sistemi yönetenler bunu istemezler. Çünkü en kötü bir durumda bile herşeyin güllük güllistan göstermek için ellerinden geleni yaparlar. Eğer bunu başaramazlarsa "Kaos" gelır. Bunu engellemek için en büyük güç olan medya dan görebiliyoruz.

"Kaos" ve "Düzensizlik" başlıca korkuları, Bilinçli bir halkın "Kaos" a yeltenmesi onların dengesini yok eder.. Gezi parkı direnişi bunun büyük bir örneği.. Yıllardır bölünmede uygulanan politikaların ne kadar başarısız olduğu bu direnişte görüldü. Bölünme bir kaç yıl gecikti. En azından bu bölünme etnik kimlikler üzerinden başarılı olamadı. İkinci kozları olan dini kimlik üzerinden gidiyorlar şu an..

Ünlü bir motto vardır "Hiçbirşey gerçek değildir, herşey görecelidir" diye.. İnsanoğlunun en büyük yanılgısı burda yatıyor. Gördüklerinin dışında bir sorgusallık aramıyor. Aramak istese bile geçmişten gördüğü eğitim ve üzerinde medya yoluyla uygulanan deneyler sonucunda düşünce gücü çabuk köreliyor.. Böyle bir insandan atılım bekleyemezsiniz. O sadece kendi görmek istediklerini düşünür ve bunları vaadeden bir yönetici arar başına.. Bugün "O Şahıs" dincilerin görmek istediklerini sunuyor.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.