Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.09.13, 22:00   #68
ala'turka
Yasaklı Üye

ala'turka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 15
Ettiği Teşekkür: 2110
Aldığı Teşekkür: 3866
Rep Derecesi : ala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dindar Nesil İçin Dindar Öğretmen Atadılar!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Biliyorsun ki destlediğin AKP, başından beri islamik bir profil çizerek, siyasetini din üzerine oturtuyor.

Sen müslüman bir başbakan ve partisinin gidip;

1-) ABD' nin ve İsrailin emperyalist-siyonist politikalarına eşbaşkan olmasını ve övünerek ''ben bu projenin eşbaşkanlarından biriyim'' demesini doğru buluyor musun?

2-) Çankaya noterinin gidip gözlerimizin önünde 2 milyona yakın masum müslüman katledilirken utanmadan ''Amerika, İslam ülkelerine demokrasi getiriyor, biz de BOP gereği Amerika' ya destek veriyoruz'' demesini doğru buluyor musun?

3-) Bir İslam ülkesini işgal edip, 2 milyona yakın müslümanı katleden, camileri yıkan, camilerde müslüman katleden, küçücük müslüman kızlarına annelerinin gözleri önünde toplu tecavüz edip, sonra da üzerlerine benzin döküp yakan o katil ve sapık Amerikan köpeklerine bu ülkenin başbakanının dualar etmesini doğru buluyor musun?

4-) Camilerde inançlı müslümanları dolandırarak, dünyanın en büyük dolandırıcılık skandallarından birine imza atanların, bu iktidar tarafından korunup, sahiplenilmesini doğru buluyor musun?

5-) Bu ''ümmet'' kendi olanaklarıyla ne yarattıysa onların hepsini, yani bankalarımızı, dev sanayi tesislerimizi ve kuruluşlarımızın hem de yok pahasına emperyalistlere satılmasını doğru buluyor musun?

Daha sana çok soru sorarım ama her zaman yaptığın gibi yine cevap vermeyeceksin...

Ama işte senin gibilerin oy hakları ellerinden alınmış olsaydı, en azından yukarıda ki soruları sormak zorunda kalmazdım... Hepsinin nedeni sizlersiniz çünkü...

Anladın mı ala'turka, neden sizin gibilerin oy hakkına sahip olmamasını istediğimi...
Allah senin iyiliğini versin Aristo, hepsi bu mu yani? bundan dolayımı, ak partiyi ve şeçmenlerini aşağılıyorsun, hemide dini hassasiyetlerden dolayı,

Açıkçası ıraklıları, Arapları ve müslümanları bu kadar düşündüğünü biliyordum

Başbakanın eş başkan olmasımıdır nedir olayına gelirsek,
Evet bizim coğrafyamız sıkıntılı, tek demokratik müslüman ülkesi biziz,

Ortadoğu ülkeliri için Türkiye bir model, o bölgelerdeki insanlar, diktatörlerden usanmış, üzgürlük, demokrasi istiyor, ama bu kolay olmuyor,
şimdilerde yaşadığımız bunun sancıları, ama er geç bu topraklarada demokrasi gelecek, avrupayada demokrasi kolay gelmedi, yıllarca bir birleriyle savaştılar, bizde kolay kazanmadık,

İşte bu geçiş döneminde elbete ülke olarak bize, başabakana görev düşmekte, bu geçişte onlara elimizden geldik kadar yardımcı olmalıyız,
Diktatörlere destek vermek bir aydının, uygar bir insanın yapacağı iş değil,

Neyin başkanı olursa olsun,kimin çıkarlarına hizmet ediyor ben ona bakarım,
Şöyle bir baktığım zaman;
geçtiğimiz on yıl içerisinde, topumuzu tüfeğimizi, tankımızı, savaş gemimizi, uçağımızı, haikopterimizi, hızlı trenimizi,
hatta ve hatta uydumuzu yapabilecek seviye geldiyse, tıp ve teknolojide, ekonomideki bunca gelişmeye rağmen, bu adam kime hizmet etmiş oluyor,

Deniz fenerini kasteddin galiba, deniz feneri derneği kanal 7 ilişkileri yasal olarak yanliş olabilir, doğrudur,
ama sizin bilmediğiniz bir gerçek var, vatandaş bundan dolayı rahatsız değil, aralarında bir ayrım görmüyor, bir birlerini beslemelerini normal karşılıyor ve yapacağı yardımı gene yapıyor ve dimdik ayakta

Gelelim özelleştirmeye, çok klişe olacak ama, ben şuna inanırım, nerde rekabet versa orda hizmet vardır, bu çok tartışılan bir konu

Aristo insan birazcık empati yapar, herkesin bir gerekçesi vardır,
öyle inanıyorumki ak partiye oy verenleri çoğu, ülke vatan bir adım ileri gitsin düşüncesindeler,
Bu insanları hafife almanın aşağılamanın hiç gereği yok,
Yoksa sizler için bedeli ağır olur, yani, bir on yıl daha ak parti iktidarına katlanmak zorunda kalırsınız, millet birazda inadına ak parti diyor

hahi by by by
ala'turka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla