Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.09.13, 06:09   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Güç Birliği ve Dayanışma Zamanı

GÜÇ BİRLİĞİ VE DAYANIŞMA ZAMANI


Önümüzdeki aylarda ve y
ıllarda seçimler yapılacağını, Türkiye gündemini takip eden vatandaşlarımız biliyor. Vatandaşlarımız bir husus var ki, onuda biliyor.. Nedir? Denirse; Çarpık seçim sistemi % 10 ülke barajı, hane başına verilen kömür ve gıda ve para karşılğında alınan oylar, zorlama ve tehditlerle kerhen verilmiş oyların parlementoya yansımasını milli irade sayan ve 11 yıldır bu minval hükümet edenleri biliyor. Partileri mahkum olmasına, meşruiyetlerini yitirmelerine rağmen bunu kabullenmeyen ve iktidar hırsı, ülke gerçeklerine ve kurulmuş düzenine ve kuranlara karşı kindarlıkları bitmeyen, devlet güçlerinide bu uğurda kullanmaktan çekinmeyen, Kaymakam, Vali gibi devleti temsil eden idarecileri partisinin il başkanı gibi kullananlarıda biliyor.. Bizden olmayan bizden değildir anlayışı ile millet çoğunluğunu ötekileştiren ve ülkeyi bölmeye çalışan bir anlayış ve onun iktidar olan ve ülkeyi yıkmaya müktedir olamayan başbakanıda biliyor.

Zorlamalar ile elde edilen, kerhen verilen ve verilecek bir imkân
ın siyaseten ileride insanın başına neler açabileceğini unutmamak lazımdır. Türkiye ve dünyada örnekleri vardır. Türkiye 1950-1960 Menderes vakası hatırlardadır.
Zorlama ile alınacak buna tevessül edileceği şimdiden aşikar olan ve kerhen verilecek oylar için "Mide'nin ve gönlün istemediği aş, ya karın ağrıtır yâda baş" dememiz gerekir.

Milli vicdanda özürlü say
ılan bir siyasi heyet, onun başbakanı, seçimlere asılalım son düzlüğü dönmeye, ülkeyi istediğimiz düzene sokmaya az kaldı, Cumhuriyet ve kurucusu olanları Türkiye hayatından, kazandırdıkları ile top yekün yok etmeye az kaldı, nereden nereye geldik diyerek kin kusan biz zihniyet ve anlayış içinde olan ve başbakanlık koltuğunda oturan zat muhtemeldir ki, önümüzdeki yerel ve genel seçimleri, yukarıda ifade ettiğimiz yöntemleri yeniden kullanarak kazanacaktır. Bu kişilerin, bu siyasi heyetin yeniden seçim kazanması demek Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk milletinin büyük ve telafisi güç ve tedavisi zaman alacak yaralar alması demektir.

Ne yapmak laz
ım?

Yeniden ve bir kez daha dü
şündüklerimizi söylemekten ve yinelemekten vazgeçmeyeceğiz. Türkiye bizim ve hepimizin içinde oturduğu büyük çatılı bir ev! Buranın çatısı çökerse hepimizin altında kalacağı aşikar, çatı çökerse kim öle, kim kala. Bu hal Tanrı korusun olursa ne diyeceğiz? "Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir" mi diyeceğiz? Sağlıklı düşünüp sağlıklı karar vereceğiz. Yumurta kapıya dayandıktan sonra folluk aramak kimseye fayda sağlamaz, folluk dışına bırakılan yumurtanın % 50 si daima kırılır ve telef olur. Yukarıda ifade ettiğimiz ve bize göre ülkeye hıyanet içinde olanların yeniden seçim kazanamamaları için Atatürk ve ilkelerinde ve devrimlerinde kenetlenmenin yolunu bulmalı, o parti bu başkan demeden milli dayanışma örneği gösterilerek birleşmenin yolu bulunmalıdır.
Sözünü ettiğimiz birleşme hasıl olmaz, niyetleri bozuk olan siyasi heyet yeniden seçim kazanırsa, hepimiz yaşayacağımız milli travmalara şimdiden hazırlıklı olmamız gerekir.

Tanr
ı Türk'ü korusun.

Ya
şasın Türkiye Cumhuriyeti.

"Ne Mutlu Türküm diyene"

25.09.2013
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.