Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.09.13, 23:09   #82
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 987
Ettiği Teşekkür: 46022
Aldığı Teşekkür: 39593
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dindar Nesil İçin Dindar Öğretmen Atadılar!

ala'turka sen polemik ile demagoji arasında bir şeyler yapıyorsun sadece.

Bak Cadı, diyor ki:

Alıntı:
Bu alanlarda hizmet veren herkes, her türlü ideolojiden, her türlü, simgeden arınmış olarak çıkmak zorundadır insanların karşısına
Evet... Ayrıca bu yeni moda baş örtmelerin hemen hemen hepsi siyasidir ve simgedir... İslam dininde bu tür kapanma da yoktur ve birçok ilahiyatçı da bu tür kapanma tarzını eleştiriyor.

Sokağa çık ve o ''sıkmabaş'' tarzı kapananlara anket yap. Sen de biliyorsun en az yüzde 80' i AKP' lidir. Ve bu içi boneli, allı-güllü türbanlar da İslam dininde yoktur. Mehmet Şevket Eygi gibi zamanında Gül, Tayyip ve bir çok AKP' linin fikir hocası bile deve hörgücü gibi kapanmanın İslam dininde olmadığını ve bunu yapanların cehenneme gideceğini hadislerden alıntı alarak defalarca yazdı.

Ve evet... Ben okullarda başörtüzü falan istemem. Çünkü kapalı öğretmen ile kapalı öğrenci arasında direk olarak diğer öğrencilere eşitsizlik doğuracak bir diyalog doğacaktır.

Mesela başörtülü bir kadın Hakim karşısına kendi ve avukatı kapalı bir hasımımla çıkmak istemem... Bilirim o mahkeme salonunda bile hakim, benim hasmım ile bana karşı farklı bir diyalog kuracak ve onu kayırıp, koruyacaktır.

Bunları biliyoruz!

Ancak siz ayrıcalık istiyorsunuz. Normalde alamayacağınız ihaleleri, normalde elde edemeyeceğiniz kariyerleri ve kazanamayacapınız paraları türbanla götürmesini çok iyi biliyorsunuz.

Biz hak, hak edenin olsun derken siz din ile ve simgelerle kendinize, bu siyasi iktidardan ayrıcalık yaratıyorsunuz ve yaratmaya da devam etsin istiyorsunuz.

Kamu alanlarında ve okullarda siyasi, dini, etnik, yöresel ve yaşam tarzını yansıtan farklı giyim tarzları olamaz. Kimse de bunu yapmayı kendinde hak görmemelidir. Ben nasıl bir bayan hakimin mini etekle mahkemeye çıkmasına karşıysam, başka bir hakimin de Urfa yöresel kıyafetleri ya da örtülü bir şekilde görev yapmasını kabul etmiyorum. Ne okullarda, ne de kamusal alanda kimse etnisite, yöresellik, din, inanç ve siyaset gösteren giyim tarzlarını kullanamaz... Ne kapalısı, ne de açığı...