Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.09.13, 20:34   #18
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Babalar Evlat Edindikleri Kızlarıyla Evlenebilecek | İran

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
İslam'da olmayan, Müslüman olanın yapamayacağı, dinle örtüşmeyen, kutsal kitap Kur'an içeriğinde kendini bulmayan o kadar çok uygulama var ki, bunları görmek için Suud'ların malı Arabistan'a, İran'a, Fas, Tunus, Cezayir, Ürdün, Libya, vb ülkelere gitmek görmek lazım. Gitme şansı olmayanlar oradaki uygulamalar ile inandıkları İslam dini arasındaki farklılıkları, sosyal yaşamdaki, farlılıkları okuyarak inceleyerek irdeleyerek görecekleridir.

Daha yakın tarihte Mursi denilen yobazın 9 yaşındaki çocukların evlenmesine ilişkin uygulamayı Mısır hayatına koyduğu unutulmamalıdır.

Bazı insanlar ifade ettiğimiz sebeplerden ötürü eğer bunlar Müslğman ise ben değilim diyerek aşırı tepki göstermeleri bu vb uygulamalardandır.

Bu gün İslam eşittir terörizm, İslam eşittir vahşet ve katliam diyen ve buna inanan dünyada milyonlar var niçin? Suriye'de El Nusra, El Kaide militanlarının yaptığı vahşet görüntülerine lütfen bir bakınız! Hangi yapılanlar İslam dini ile bağdaşıyor.

İslam dinine kötülük edenler İslam dini içinde olduğunu söyleyen dincilerdir, Din adına Allah adına, Peygamber adına hareket ettiğini söyleyen tekbir sesleri ile kelle kesenlerdir. Bizim inandığımız İslam dini bu değildir.
Haklısın Mustafa bey
1986 senesinde Şöför olarak Arabistanda bulundum, o insanların yaşayışları ve yaptıkları hakkında bayağı fikirler edindim bir kısmı ise anlatılacak gibi değil hemen din düşmanı ilan edilirim.
Biz Cidde,ye uçak ile gelen hacı adaylarını Mekke ve Medine'ye dağıtıyorduk, her milletten hacı adaylarını taşıdım, temiz saygılı gayet güzel toplumlar olduğu gibi çok pis ve davranış olarak hiç hac ziyaretine uymayacak toplumlar ilede karşılaştık. Dönüş zamanı Türk kafilesine denk geldik valizlerini 302 otobüs bagajına sığdıramadık, orta koridor dahi doldu
Diyanetten görevlendirilen din görevlesini bir ikazı çok dikkatimi çekmişti o zaman!!
-Burada gördüğünüz ve yaşadığınız olumsuzlakları başka yerlerde anlatırsanız günaha girersiniz diye.
Aynı din görevlisi!
-Ey müslümanlar görüyorum valizlerine hacı sıfatı kullanarak isimler yazmışsınız, siz kendinize hacı diyemezsiniz, sizin hacı olup olmadığınızı, hacılık ziyaretinizin kabulu sadece Allah tarafından bilinir diye bitirdi.
Hacı olup olunmayacağını sadece Allah bilir diyen aynı görevli bu seferde başladı sıralamaya!
Sizin kızınız, eşiniz başı açık gezerse, evlatlarınız ve eşleriniz alkol kullanırsa sizin hacılığınız kabul edilmez. Bunlar gibi daha birsürü şey sıraladı ama en çarpıcı olarak bunlar aklımda kalmış. Çünkü bu kıstasların hiçbiri bana uymadığından ben hiçbir zaman hacı olamayacağım yani
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.