Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.13, 05:55   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart El nusra, el kaide

EL NUSRA, EL KAİDE

Şeriatçı El Nusra çetelerinin boyunlarında bir anahtar asılı, bir de kaşık. Anahtarı anladık; cennetin anahtarı! Kaşık ne ola ki? “Cihat uğruna şehit olanlar, Cennet’te Peygamber efendimiz ile yemek yiyeceklermiş” denildiği için, şayet ölürlerse peygamberle beraber yemek yemekten mahrum olmasınlar diye boyunlarında kaşıklarıda asılı duruyor..

Şu cihat denilen İslam öğretisine bir bakalım:

Kur’an’da Cihad:

Kur'an Nisa Suresi 95. ci Ayet; Mü’minlerden bir mazereti olmaksızın cihaddan geri kalanlar, Allah yolunda malları ve canlarıyla cihad edenlerle bir olmaz. Allah, malları ve canlarıyla cihad edenleri, evlerinde oturanlardan mertebece daha üstün kılmıştır. Gerçi hepsine Allah Cenneti vaad etti; ama cihad edenleri, pek büyük bir ödülle, oturanlara üstün kıldı.
Tevbe Suresi 20. ci Ayet; İman eden, hicret eden ve Allah yolunda malları ve canlarıyla cihad edenler, Allah katında en yüksek mertebededirler. Muradına erenler de işte onlardır.


Anlayışımıza göre İslam adına hangi görüşün bir diğer görüşe galebe çalacağı, galibiyet için kelle kesilmesi bir cihat değildir.

Cihat; İslam doğuşunda yayılmasına, anlatılmasına karşı duruşların ber taraf edilmesine dair inananlardan istenen bir katkıdır. Nisa 95 ve Tevbe 20. Ayetleri zaten bir emir değil tavsiye mahiyetinde olan bir istemdir.

Dinde zorlamanın olmadığı bir Kur'an emridir.
Peygambere buyrulan sen ancak tebliğ edicisin buyruğu Kur'an emridir. Kur'an 6666 ayet olarak bizlere öğretildi. 1000 Ayet Allah yasaklarını, 66 ayet Dua ve niyaz mahiyetinde, geriye kalan ayetlerin hepsi ya tavsiye ya da geçmiş kavimlerin hangi sebeplerden yok edildiği, başlarına musallat olan belaların hangi sebeplerden verildiğini anlatır. Tavsiye mahiyetinde gelen Ayetlerin büyük bölümü indiği tarihlerdeki toplumsal yaşamdaki açmazların halline ilşkin olan Ayetlerdir.


Suriye'de Müslüman olduğunu ve cihat eylediklerini söyleyen ancak kendileri gibi düşünmeyen tutsaklarına İslami sorular soran, El Nusra ve El Kaide militanları, istedikleri yanıtı veremeyenlerin kafasını kesiyorlar...

Parçaladıkları insanların kanını yüzlerine sürüyorlar... Ellerinde öldürdükleri insanların söküp aldıkları organları, poz veriyorlar... Ölülerin gözlerini oyuyorlar... Tüm bunları yaparken “tekbir” getiriyorlar...İslamiyet bu ise bazı insanların dediği gibi, biz Müslüman değiliz diyesi geliyor insanın.

Peygamber efendimiz onları yemeğe bekliyormuş... Kim bu yaratıklar? Kim bu hayvandan öte yaratıklar? Türkiye’nin değil ama onun idaresinde ve idari koltuklarında oturan imam Recep Tayyip Erdoğan ve şürekasının müttefikleri...
Tüm dünya'da insan kanını kendi içlerinde mezbehanede akan kan gibi akıtan, Kur'an hükümlerinde eşrefi mahlukat olarak yerini bulan insanların değerinin olmadığı bölge orta doğu, ülkeleri ise, İslam Cumhuriyeti olarak bilinen ülkeler. Anlatılan tüm bu vahşi örgütlerin vahşetini sabah akşam görsel basının, yazılı basının bazılarının verdiği haberlerde izliyor ve Türkiye değil idaresinde olanlar bunları destekliyor...
Bomba, silah, kurşun, para ABD ve yandaşları Katar'dan, Suudi Arabistan'dan, askerler ise beyni yıkanmış lejyoner bile diyemeyeceğimiz, imam Tayyip eliyle sınırlarımızdan sokulan ordan burdan devşirilmiş yobazlar!

Bu yobaz ve kan emici caniler Müslüman geçiniyor ama şunu bilmiyorlar; "Kur'an emri: Bir insanı katleden, tüm insanlığı katletmiş gibi olur"

30.09.2013
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.