Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.13, 23:50   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Soru | İttihatçılar İçin Ne Düşünüyorsunuz?

Kelime anlamı olarak baktıkların doğru da kazın ayağı işleyişte farklı oluyor...

Kuruluş aşamasından sonra eyleme geçişleri ve ordunun siyasetin merkezinde olması, karıştıkları gizli kapaklı suikast olayları ve daha sonra Kuvai Milliye karşısındaki tutumları ile çok farklı sularda yüzmeye başlayan bir cemiyetti benim okuduklarım ve bildiklerime göre.

Enver paşa ve Ali Kemal gibi ismin başını çekenler içinde olduğunuda göz önüne alırsak olay biraz daha farklı boyuta taşınır.

Kuruluş amacı her ne kadar Padişah sultasına baş kaldırmak gibi gözüksede, yerine getirmek istedikleri sadece isim bazında değişen bir sultalıktı.

Karışık olaylar ama sonuç olarak yolundan çıkmış bir hareketti...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.