Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.13, 00:41   #14
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Soru | İttihatçılar İçin Ne Düşünüyorsunuz?

O sözü söyleyip söylememesi önemli değil -ki zaten dediğim gibi söylemiş olması büyük bir ihtimalle muhtemeldir...

İttihatçıların içinde Mustafa Kemal dışında, Kazım Karabekir, İsmet İnönü, Celal bayar, Mehmet Akif Ersoy gibi bir çok ismin yanında az önce söylediğim gibi Enver Paşa, Ali kemal, Çerkes Ethem gibi isimlerde vardı.

Kim hangisine hayranlık duyar bilemem ama hepsinin tarih sahnesinde sergiledikleri tutumları bir tek İttihat ve Terakki Fırkasından oluşlarına indirgediğimizde çok kötü fena yanılırız kanımca.

Örneğin; kurdurduğu ve yönettiği Karakol cemiyeti ile kurtuluş savaşı sırasında İstanbul'dan silah, cephane ve kurtuluş savaşında büyük yararlılık gösteren ittihatçıları kaçıran Talat Paşa ile Çerkes Ethem ve Ali Kemaller 'de aynı fırkanın içindeydi.

1925 'ten sonra ayıklananlar da çoğunlukla dinciler ve hilafet yanlıları oldu...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.