Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.13, 06:30   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Açılım Açılın Dedikleri Buymuş

AÇILIM AÇILIN DEDİKLERİ BUYMUŞ

Şimdi bu Akp’nin aklı evvel adamlarına sormak lazım! Sizler 11 yıl önce toplumsal yanılgı, çarpık seçim sisteminin sağladığı imtiyazlar ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin idari koltuklarına oturdunuz. Sizler siyasi şecereniz, kirli siyasi geçmişiniz ile zaten bu ülke yurttaşlarının yurtseverleri tarafından biliniyordunuz. Anti demokrat oluşunuz, mandacılığa ve işbirlikçiliğe yatkın oluşunuz zaten biliniyordu. Sizler bu marifetlerinizi 11 yıldır Anayasal suç işleyerek bir başka devletin bir yıkım projesinde eş başkan olarak zaten hayata geçirdiniz. Cumhurbaşkanlığı gibi bir makama oturttuğunuz kişinin 2003 yılında Colın Powell ile yaptığı ihanet belgesi ortada, keza İslam Kalkınma Bankası Türkiye’de faaliyet gösterme kararı aldığında, ona sağlanan olağan üstü dokunulmazlık ve imtiyazlar ortada ki bunların adına Türk milleti ihanet belgesi diyor.

Sosyal devlet siz gelmeden önce iyi kötü vardı, sizler sosyal devleti sadaka kültürünün işlediği, paketlerin oy zamanında evlere dağıtıldığı bir sisteme dönüştürdünüz. Şimdi var olan ayıplı özürlü demokrasiyi yok ettiniz, seçim sat-ı mailine girildiği için gıda paketlerine demokrasi paketi de eklemiş oldunuz. Bir defa paketin adı içeriğine uygun değil! Toplantı, yürüyüş, düşünce özgürlüğü tarafınızdan rafa kaldırılmış, yapanlara meydanlarda Polis eliyle neler yaptırdığınız ortada iken, açıklayacağız açıklayacağız dediğiniz çok zorda olsa açıkladığınız paket içinde ifade düşünce ve eylem özgürlüğüne dair hiçbir şey yok! Uzun tutukluluk sürelerinin indirilmesi ve kaldırılmasına dair hiçbir şey yok. Paketler devam edecek deniyor, her seçim öncesi gıda paketleri ile demokrasi paketlerinide beraber alırız inşallah.


Kimi kandırıyorsunuz!

Partiler de eşbaşkanlık ihdası, siyasi partilere % 7 ler de sağlanan hazine yardımının % 3 lere çekilerek yapılmasının gerçek demokrasi anlayışı ile ne ilgisi var.

Paket paket diye tutturdunuz, bazılarının ifade ettiği gibi dağ fare değil, bit yavrusu yavşak doğurdu. Ayrıca halkı kandırmak amacı ile yaptığınız paket açıklamasındaki ifade edilenlerin hukuki boyutu yok yaptırım gücü yok. Sizin ki kahvehanede oturan Ahmet efendinin temennisinden öte geçmeyen alt alta yazılmış Amin denmeyecek dua. Ayrıca bunun böyle olacağı da zaten biliniyordu.

Ayrıca yapacağız edeceğiz deyip paket dediğiniz hikaye manzumesinde yazdığınız hususların bir çoğu şu anda Anayasa’ya aykırı olan şeyler!
Örneğin Üniversite, kurslar ve özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitim görmenin mümkün olabileceği vurgulanıyor.. Hukuk bilenler, hukuk adamları irdeleyin lütfen, bunların tümü şu anda Anayasa’ya aykırı. Anayasa 42 madde “Türkçe’den başka hiçbir dil, eğitim ve öğretim kurumlarında Türk vatandaşlarına ana dilleri olarak okutulamaz öğretilemez ibare ve ifadesi varken siz kimi kandıryorsunuz? Teröristlere verdiğiniz sözleri açılım açılım dediğiniz pakette alt alta yazıyorsunuz.

İl ilçe isimlerinin değişmesinin hayata geçirilmesi ile Kürtçüler emellerine kavuşmuş olacak, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde ismi Kürtçeye dönüştürülmeyen yer kalmayacak. Adamlar bangır bangır bağırıyor.. Önderlğimizin özgürlüğü önemlidir, Kürtçe de Türkçe gibi eğitim dil olmalıdır diyor.. Şimdilik bölünme istemiyoruz ama bu kendi bayrağımızı kendi devletimizi kurmayacağımız anlamına gelmez diyor. Siz ne yapıyorsunuz? Onlara taviz vermekten başka!
Kamusal alanda dini kisvelerden sayılan türban, çarşaf vb kıyafetlerin hizmet sunarken giyilemeyeceği, Anayasa mahkemesi, Danıştay ve AİHM karalarında var! Bu kararlar ortada iken Anayasa 174 madde ile koruma altına alınan 8 adet devrim kanunu ortada iken ve bir adaletsizlik daha yaparak Hakim ve Savcı türban takamayacak, çarşaf giyemeyecek ama karşısına gelen Avukat türban takacak çarşaf giyecek bu hangi demokratik anlayış, hangi Cumhuriyet ilkesi ile bağdaşır durum!

Vakıf ve azınlıklara ayrıcalıklar tanınacağı ifade edilmektedir paket açılımında. Türkiye bir hukuk devleti, hukukun üstünlüğünün ilke olarak kabul edildiği bir ülke. Türkiye bu hasletlere sahip iken, okumuşu cahili, fakiri zengini, çalışanı çalıştıranı, amiri memuru, idare edeni edileni, kurumları kişileri kanun önünde eşittir, Ayrıcalıklar Anayasa’ya aykırılıklar getirir. Aklınızı olmayan aklınızı başınıza alın demiyoruz. Akıllı insanlar gibi olun onlar gibi davranın diyoruz.

Eyy Akp ve başbakanı ve şürekâları. Sizden ne köy ne kasaba olur. Gölge etmeyin başka ihsan istemez. Sizin yapacağınız; ipliğiniz pazara çıkmışken, papuçunuz dama atılmışken bu illeri terk etmenizdir.
Eğer ekmeğini yiyip suyunu içtiğiniz bu ülkeye bir minnet borcu duyuyorsanız hemen istifa ediniz.

01.10.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.