Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.13, 09:19   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 389
Ettiği Teşekkür: 14441
Aldığı Teşekkür: 15355
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Paket Açıklaması

Eminağaoğlu'ndan 'paket' açıklaması
Ömer Faruk Eminağaoğlu, Başbakan'ın açıkladığı "paket"in içeriğinin anayasaya aykırı olduğunu söyleyerek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nı göreve çağırdı.
Yargıçlar Sendikası Başkanı ve soL Gazetesi yazarı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı "paket" üzerine bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle:
"Demokrasiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan,...
demokrasiyi sömüren, sömürüden beslenen, hukuk devleti, Cumhuriyet ve laikliğe saldırıda her geçen gün bir adım daha atıp, yetmez ama evet diyerek yoluna devam eden, varlığı demokrasiyle bağdaşmadığı tescilli iktidar partisince açıklanan metin karşısında, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını göreve davet ediyorum.
Göreve davet ediyorum çünkü, Anayasa Mahkemesi verdiği kararda, bu paket içeriğinin büyük ve yeterli bölümünü, demokratik ve laik cumhuriyete aykırı eylem saymıştır. O tarihten beri bu konularda Anayasa değişmemiştir. Bu nedenle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'na, o Anayasa Mahkemesi kararını okuması ve gereğini yapması konusunda açık çağrıda bulunuyorum.
Türk kadını namus ve inancına, AKP ile ve biçimini AKP'nin verdiği başörtüsü ile kavuşmamıştır. Türk kadınına yapılan bu hakaret ve sömürüye de hayır diyorum.
Türkiye Cumhuriyeti'nde hukuk ve demokrasinin yaşanması, Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk ve demokrasi ile korunması için; gün, her bedelin göze alınarak, hukuk ve demokrasi içinde mücadele günüdür.(soL)

Kaynak/alıntı

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.