Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.13, 11:20   #398
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

3 aydan fazla olmuş buraya bir şeyler yazmamışız. Yaz rehavetinden olsa gerek. Ekimin ilk günü boş geçmeyelim bari ve kurdelayı keseyim...

Uzun zamandır reklamı yapılan, kendi partisindekilerin bile içeriğinden haberdar olmadığı, adına "demokrasi paketi denen başbakanın paketi açıldı... İçindekiler çıktı ve artık paket boşaldı. Aklınıza ne gelirse koyabilirsiniz o boş pakete, sakın israf etmeyin...

İlk çıkan ve göze batan "Andımız" oldu. Geçen seneden beri sanırım fiilen kaldırılan andımız artık yasal olarakta kaldırılacakmış. Neresinin en çok battığını düşünüyorum dünden beri...

"Türküm, doğruyum, çalışkanım"...

Daha ilk kelime faullü ve giriş zaten zıplatmaya yetmiştir. Ümmetten yola çıkıp orada kalan ve elin arabını bile kendi ulusundan üstün gören bir zihniyete batmaması normal mi?

İkinci kelime ise en az ilki kadar sakıncalı. Doğruluktan nasibini almamışlar ve işlerini ikiyüzlülükle, sahtekarlıkla, çalıp-çırpmayla halledenler, her cümlesine bir çok yalan sığdıranlar, bu milleti gözlerinin içine baka baka aldatmaya çalışanlara batmasın da kime batsın "doğruluk"...

3. kelime de sorun yok. Gerçekten çalışıyorlar kendi amaçları ve ideolojileri doğrultusunda, kendi çıkarları için. Hatta ailece kalkınma çabaları takdire şayan. Düşünsenize oğlunun düğününde takılan altınları sermaye olarak gösteren bir babanın evlatları filolar kuruyor, mücevher şirketlerinde ortaklıklara giriyor, deveyi hamuduyla götürüyorlar ve bir gün "off" bile demeden çalışıp-didiniyorlar...

Kamuda türbanı serbest bırakıyor bu paket... Ama kısıtlama da getirmişler haklarını yemeyelim. Aklımda kaldığı kadarıyla Yargıda ve askeriyede yasak sürecekmiş.

Bunlar türban için ne diyorlardı? İnançlarının gereğiydi hani, hani özgürlüğün yoluydu?

Adama sormazlar mı "bre hey demokrasi havarisi, açtığının adını da "demokrasi paketi" koyduğuna göre, bu hakimlerin, savcıların, askerlerin demokrasiden nasiplenmelerini neden engelliyorsun? Neden inançları gereği örtünmek isteyenleri cehennemin harlı ateşinde yaktıracaksın? Adamları ahirete neden imansız yollayacaksın?"

İçimden gülmek geliyor ama sizin için en lüzumsuz uzvumu bile harekete geçirmek zul geliyor...

Sanırım tek sevindirici haber kurban derileri ile ilgili olan. Koyunların etinden iktidar nasiplenirken Fetto arada maraz çıkarıyordu. Artık koyunlarının derisini toplama yolunu Fettonun cemaatine de açtığına göre %50 'nin paylaşımında bir hakkaniyet oluştu sanırım...

Dün akşamdan beri lodos var İstanbul'da. Bence mahsuru yok valla. Camlar açık, mis gibi deniz havası ve dalgaların sesi eşliğinde yazıyorum şuan da size. (pis hava attım, Allahta beni nasıl bilirse öyle yapsın) Sabah kalktığımda hafif bir yağmurda vardı ama şimdi durdu.

Hava durumu bu kadar ve spora geçeyim.

Pffffff! Antalya-Beşiktaş maçı vardı dün değil mi ve Antalya 2-0 aldı maçı. Yok arkadaş benden size bugün spor haberi falan.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.