Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.10.13, 10:32   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Akıl Paraşüt Gibidir Ancak Açıldığında İş Görür! | Rahmi Turan

“Başbakan’ın icraatlarını ve açıkladığı iddialı paketi sürekli eleştirmeye korkmuyor musunuz? Başbakan’a karşı çıkanların hali belli. Bunu görmüyor musunuz?” diyenler var!
Anlaşılıyor ki, ülkemizde bugün hâkim olan duygu, korkudur!
Ülkemiz neden mutlu değil. Çünkü korkunun olduğu yerde mutluluk olmaz.
Biz, ne olursa olsun doğruları yazmaya devam edeceğiz sevgili okurlar…
Hedefimiz aynı… Ülkemiz için iyi günleri, güzel yaşamı, korkusuz ve mutlu hayatı umut ediyoruz.
Ülkemizde bugün acı çekenler çoktur. Ancak, insanların çoğunun akılsızlıkları yüzünden acı çektiklerini de unutmamak gerekir.
Bir gün, ülkemizdeki akılsızlıkların biteceğini ve toplum olarak uyanacağımızı umut ediyoruz.

“Ya düşünürsünüz, ya da başkaları sizin için düşünür!” Kural budur!
Biz, başkalarının bizim için düşünmesini istemiyoruz. Çünkü o başkaları, bizim için herhalde hayırlı şeyler düşünmez!
Diken eken gül toplamayı ummamalıdır…
Bugünkü siyasetçilerin ektiği dikenler, şimdi vatandaşın orasını burasını çiziyor, bütçeleri de, özgürlükleri de tırmalıyor. Gezi olaylarının patlaması da bu yüzdendir.
Akıl paraşüt gibidir, ancak açıldığında iş görür!
Necip halkımızın artık akıl paraşütlerini açma zamanı geldi!

Kürtçe eğitim ve batan güneş!

Başbakan Tayyip Bey’in “Demokratikleşme” diye açıkladığı birçok madde aslında uygulanacak nitelikte değil! Bunlardan biri de şu:
Başbakan “Özel okullarda farklı dilde eğitime izin çıkacağını” yani Kürtçe eğitim yapılabileceğini ilan etti ya… Nasıl olacak bu?
Her şeyden önce böyle bir girişim, Anayasa’nın 42’nci Maddesi’ne aykırı!
Yabancı dilde eğitimi engelleyen 42’nci madde:
“Türkçe’den başka hiçbir dil, eğitim ve öğretim kurumlarında Türk vatandaşlarına anadilleri olarak okutulamaz ve öğretilemez” diyor.
Anayasa’daki bu madde değişmezse, çocuklar Kürtçe alfabe ile okuma-yazma öğrenemeyecekler. Ancak Türkçe ‘anadil’ olarak kalmak kaydıyla bazı dersleri Kürtçe okuyabilecekler… Halen okullardaki İngilizce, Fransızca, Almanca dersleri gibi…
Sanırım “Tayyip Bey Anayasa’yı değiştirtir” diyeceksiniz, değil mi?
Evet, Tayyip Bey güçlü ama yine de Anayasa’yı değiştirecek kadar güçlü değil!
Buna gücü yetmiyor!
İyi ki de yetmiyor… Yetseydi anayasa kim bilir ne hale gelirdi!

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, halkın “Bölünme anayasası” dediği yeni anayasa çalışmalarının tıkandığını açıklayarak “Güneşin önemli bir kısmı battı” diye umutsuz bir şekilde konuşuyor. Çiçek:
“Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarına devam ediyor. Ancak, kırmızı ışıkta benzin, mazot yakıyoruz. Motor çalışıyor, bir hararet var ama yeteri kadar mesafe alamıyoruz.
Çalışıldı da, ne netice alındı? Bu çalışma temposuyla bu iş nereye kadar gidecek?
Bunu hep beraber, siyasi partilerin değerlendirmesi gerekiyor. Geldiğimiz nokta bizim açımızdan hiç tatmin edici değil. Onun için, güneş batmak üzere dedim. Güneşin önemli bir kısmı battı gibime geliyor” diyor. Yani yeni anayasanın çıkmasından umutsuz!
Tayyip Bey de bunu biliyor… Fakat, bile bile “Demokratikleşme” dediği pakete “anadilde eğitim” maddesini koyuyor. Neden?
Bölücülerin gönlünü almak istiyor da ondan! İş
maalesef bu noktaya geldi!

Hadi, cevap verin bakalım!

Başbakan’ın “Demokratikleşme” adı altında açıkladığı paketi kimi övüyor, kimi yeriyor. Bu arada, gazeteci dostumuz Mustafa Mutlu “Çok basit bir soru” diyerek soruyor:
“Yeni paketle ‘dini inancın gereğini yerine getirilmesini engellemek’ hapis cezasıyla cezalandırılacak bir suç haline getiriliyor ya…
Merak ediyorum:
Bu paket yürürlüğe girdikten sonra, adamın biri çıkıp, dört kadınla birden evlenmek isterse…
Belediye de buna izin vermezse…
O adam da, ‘Belediye Başkanı dini inancımın gereğini yerine getirmemi engelliyor’ diye dava açarsa…
Ne olacak?
Mahkeme, tek eşle evliliğe izin veren Medeni Kanun’u mu dikkate alacak, bu paketteki düzenlemeyi mi?

Düşünüp araştırmadan, gazetelerinde bu paketi övme yarışına giren yumuşak kalemler…
İşin aslı astarı ortaya çıkınca kızlarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız; çok merak ediyorum!”

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.