Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.10.13, 23:33   #1
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Şam Müftüsü:'' Erbakan Beni Uyarmıştı ''

Şam Müftüsü Ahmet Bedreddin Hassun'un oğlu kısa süre önce teröristlerce katledildi. Hassun, yaşananların sorumlusunun Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan olduğunu, Suriye rejimini yıkmak istediklerini söyledi yükşehir Belediye Başkanlığı döneminden beri tanıdığını, dini bilgisinin çok yetersiz olduğunu belirten Hassun:

"Erdoğan benim Şam'ı terk edip, Türkiye'ye gelmemi istedi. Ancak ben Türkiye'de köle gibi yaşamaktansa, Suriye'de yaşarın dedim ve reddettim. Din bunların yaptıkları değil. Dinde zorlama yoktur. Bunlar insanları zorluyorlar, olmaz ise öldürüyorlar. Her şeyden önce insanız. Sonra dinimiz gelir. İnsanlığımızı hiçbir zaman unutmamalıyız. Dini insanlığın önüne koymamalıyız. Herkes önce insan sonra Müslümadır," açıklamasında bulundu.

Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de laiklikle savaştığını vurgulayan Ahmet Hasssun; "Allah'ın bizi Erdoğan'dan koruması için dua etmeliyiz. Bölgede savaştan yana tavır aldı. Suriye için tek derdi Müslüman Kardeşlerin serbest bırakılmasıydı. Yasal olarak örgütlenmelerine izin verilmesini, içeride olan üyelerinin çıkartılmasını istiyordu hep. Her fırsatta bunu dile getirmekten geri durmadı. Erdoğan ideolojik olarak Müslüman Kardeşler'den olduğunu defalarca söyledi" dedi.

'RADİKALLER HEP VARDI'

Radikalizmin tarihin her döneminde olduğunu, İslam tarihinde radikal örneklerin çok yaygın bulunduğunu belirten Hassun; "Onlar Osman'ı, Ali'yi bile öldürdüler. Hüseyin'in başını kestiler. Daha çok örnek vardır. Radikaller tarihte hep var olmuş ve katliamlar yapmışlardır. Şimdi de var. Bilimin kabul edilmediği, cehaletin egemen olduğu her süreçte radikaller ve katliamlar olacaktır.

Bunlar insanları yanlarında olmadıkları, kendileri gibi düşünmedikleri, aynı tarzda namaz kılmadıkları için öldürüyorlar. Oysa biz ne deriz, Rab-i-el-alemin, yani 'alemlerin tanrısı'na dua ederiz. Benim oğlum oruçluydu öldürdüklerinde. 5 vakit namaz kılardı ve asla siyasetle uğraşmazdı. Suriye rejiminden desteğimi çekmem için oğlumu katlettiler. Bunların dinle alakası yok.." açıklamasında bulundu.

'ERBAKAN DİKKAT ET DEMİŞTİ'

Başbakan Erdoğan'ı çok eskiden, yakinen tanıdığını söyleyen Ahmet Hassun çok tehlikeli birisi olduğunu belirterek şunları söyledi; "Yıllar önce Erbakan Hoca beni uyarmıştı. Bu adama dikkat et, güvenme diye. O zaman çok dikkate almamıştım. Ama bugün görüyoruz ki, Erbakan çok haklıymış. Erdoğan mezhepsel bir politika izliyor.


Sırf mezheplerinin egemen olması için, bu katilleri destekliyor. Dinde emir olmaz, talimat olmaz. Peygamberimiz döneminde halife de yoktu. Sonradan insanlar uydurdular. Erdoğan fitne siyasetinden vazgeçmeli. Yoksa daha çok kan dökülecek. Annesi öldüğünde aradım başsağlığı diledim. Ancak o oğlum öldürüldüğünde kesinlikle aramadı, başsağlığı dilemedi. Beklemiyordum ama bilinsin istiyorum. Artık hep beraber dua etmeliyiz. Allah bizi Erdoğan'dan korusun."
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.