Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.10.13, 02:17   #24
Taner
Tam Üye

Taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 61
Ettiği Teşekkür: 1141
Aldığı Teşekkür: 1751
Rep Derecesi : Taner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bu Para Kürt Halkının Onurunu Kırıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Olayın absürtlüğünün farkındayım ve ağzımla bile gülmüyorum hallerine (:

Konumuz dil demişsin de ya sen hiç ülkeleri ansiklopedilerde inceledin mi? Hangisinde devletin resmi dili çeşit çeşit?

Resmi dil ayrı falan deme bana, bir ülkenin resmi dili demek tüm kamusal, sosyal ve eğitim hizmetlerinde kullanılan ortak dildir. Biz kimsenin kürtçe, kuşdili konuşmasına karışmadık.

Bunlar dil dediler, yok efendim kendi dilimizde savunma dediler eyvallah çektik te kürtçe ders ne yaaa?

Bu bununla da kalmayacak, dil bitecek bayrak çıkacak, bayrak bitecek başka şey çıkacak. Ya kimse farkında değil mi Osmanlı'nın çöküş döneminde ki imtiyazlar dönemine girdik. Azınlık hakları diye verdikçe veriliyor. Bu zamana kadar azınlık çoğunluk yoktu tektik.

Aynı oyun farklı taktik ve siz hala bana bunu acıtasyon modunda savunuyorsunuz. Hadi bazıları at gözlüğü takmış her şey güllik gülistanlık la la la şeklinde konuşuyor onları anlıyorum artık öyle kabullendim.

Ama cidden sizin gerçeklerin farkında olmadığınıza inanamıyorum. Yazılarınızı okuyorum ve çoğu şeyi gayet net gördüğünüze inanıyorum.

Yanılıyor muyum?

İki köy yan yana bir birlerini anlamıyorlar kullandıkları kelimeler farklı. Durum böyle iken nasıl olacak. Ortak bir iletişim aracı var ve bu ciddi birikimleri olan bir dil. Bin çeşit insana bin çeşit dil mi yaratacağız. Niye hala ısrar ediliyor. Medeniyet sunuluyor insanlara Ama malesef reddediliyor. Bakın kent kültürü bitti arkadaşlar. Bir dönem göçler sonucunda kentlere eklemlenen unsurlar bir takım sorunlar yaşasa ve yaşatsa da bir taraftan kültürü kabullenme ve gelişme söz konusu idi. Bu gün bakın Kent yaşanmaz hale geldi ve kent eğitemez duruma geldi. Güya demokrasicilik ve hatta ilericilik adına gericilik savunuluyor. Böyle bir dünya yok arkadaşlar böyle bir Türkiye'de olmamalı.