Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.10.13, 12:07   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Dünya Barışına Engel Olanlar

DÜNYA BARIŞINA ENGEL OLANLAR


BARAC OBAMA;
“Asya’dan Afrika’ya, Amerika’dan Yakın Doğu’ya kadar demokrasiyi desteklemeye devam edeceğiz” buyurmuşlar.

Bunun ifadesi ve ne anlama geldiğini herhalde şöyle yorumlamak gerekir; tüm dünyada artık iki kutuplu güç dengesi SSCB’nin dağılması ile sona ermiş, ABD’ye karşıt güç odağı olan ve SSCB güdümünde hareket eden devletler artık bağlı oldukları odak noktalarını ABD’’ye çevirir olmuş, birçoğu şimdiden Amerikanın verdiği izin, verdiği imtiyaz ile kurulan AB’ye üye olmuş, bir kısmı da üye olmak üzere kapıda beklemektedir.
Birçok insanımızın engin bilgisi dâhilinde olan bir husus! ABD demokrasi ve insan hakları ile pek ilgilenmemektedir. Eğer gerçek manada demokrasi aşığı olsalardı, bu gün uzak doğuda, yakın doğuda, Avrupa’nın göbeğinde monarşi düzeni kalırmıydı? Suudi krallığı, Ürdün Krallığı, Burüni krallığı vd. krallık benzeri idareler kalırmıydı? Otoriter ve totaliter idari rejimler altında sızlanan demokrasinin (D) sini bilmeyen insanlar kalırmıydı?

Gerçek amaç; ABD emperyalist düzenini, demokrasi ve insan hakları bahanesi ile ülkelere her halükarda müdahale etmek, demokrasi adına demokrasi ve insanları katletmek o ülkelerde kendine yandaş olmuş, Türkiye benzeri idareler oluşturmak, dünyada ekonomik ve askeri güç olarak dünya nimetlerini kendi istedikleri doğrultuda ABD ve destek verdikleri şirketlere kanalize etmektir. ABD derin devleti ve devletin içinde etkin olan Siyonist düşünce sahibi olanlar bunu istemektedir.

Rusya başkanı Viladimir Putin; “Dünyada bir takım genel modellere göre yaşayamayan ülkeler ve bölgeler var. Orada toplum farklı ve nihayetinde geleneklerin de farklı olduğunu kabul etmeniz gerekir” buyurmuşlar.
Buyurmuşlar ama Amerika modeli davranışları benimsemiş, daha ötesi ABD ile dünyada örnekleri görülen ekonomik ve siyasi alanda işbirliği içinde olarak Amerikanın asıl hedefliği planlarına ulaşmasında onlara katkı sunmuş ve imkânlar sağlamıştır RUSYA!. Amaç, ilke ve politika ise ABD’nin görmezden gelerek bıraktığı veya bırakacağı etkinlik alanı üzerinde etkin olmak, buradaki kaynakları kendine kanalize etmektir. Yoksa demokrasi insan hakları, milletlerin farklılıkları farklı yaşam biçimleri ve dünya ekonomisine ve siyasetine bakış açıları onlar için bir şey ifade etmemektedir.

Yayılmacı politikalar iki kutuplu dönemdekinden yöntem değiştirerek aynen devam etmektedir. Peki, sadece ABD ve RUSYA ile iş bitiyor mu? Hayır! İşin içinde destekçi kılkuyruk Fransa, Almanya, İngiltere ve onun kılkuyruğu Avusturalya var.

Dünya’da evrensel insan hakları beyannamesi var, insan hakları manzumesinin dillerden düşmediği BM var, AB var AİHM var. Kadın hakları, demokrasi manzumesi var. Acaba bu saydığımız insan hakları ilkeleri ülkeler ve hatta Türkiye içinde bi hakkın işleyen ilkelermidir? Hayır… Evet işliyor çalışıyor diyenler bir adım öne gelsinler lütfen..
İki kutuplu anlayış aynen devam ediyor tüm dünya da siyasi, ekonomik askeri alanda birliktelik içeren kurumlar ortaya çıkıyor.. Amaç ulusal devlet olan, ulusalcı olan Türk milleti vb milletleri bölmek parçalamak, en meşhur ve bilinen taktikleri olan “Böl, Parçala, Yönet” metodunu uygulamak bu milletleri ve hükümetlerini kendilerine şube müdürlüğü olarak bağlamaktır.

06.10.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.