Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.10.13, 13:27   #37
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 126
Ettiği Teşekkür: 8542
Aldığı Teşekkür: 13093
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Bu Para Kürt Halkının Onurunu Kırıyor

Kimin toprağını kime veriyorlar anlamıyorum, kolay mı bu kadar ya alın parçalayın demek.
Hangi oyuna alet olunuyor bilmiyorum ama bir ülkede daima tek dil,tek din vardır resmi olan. Gerisi kişilerin insan haklarına kalmıştır, inançlarına kalmıştır. Siz hangi ülkede gördünüz her telden çalınan bir eğitim. İngilizlere bakın bırakın ülkelerini ellerini uzattıkları yerde bile resmi dil olarak İngilizce şartı koştular var mı böyle bir şey ya.
Resmi dil Türkçe'dir onun haricinde isteyen istediği dili konuşmakta zaten serbesttir.
Kürtçe, Lazca, Çeçence, Arnavutça buna şimdiye kadar kim karışmış ki. Benim bir çok Doğu'lu arkadaşım eskiden beri kendi aralarında konuşurlardı bu dili aynı Japonca gibi dinlerdik. Anlamadan bilmeden hesabı ama neden konuşuyorsun demezdik. Adam kalkıp Çinden,Japonyadan geliyorr kendi dili yanında çatpat Türkçe öğreniyor iletişim kurmak için bana ne ya ben Japonum beni anlayın demiyor ama kendi dilinide bırakmıyor.
İnsanları ne hale getirdiler ya. Yok efendim halk istediğini alsın sadece parası olan değil olmayanda kendi diline kavuşsun.Yok öyle bir şey paran varsa git yabancı dil öğren olayı gibi yada indir netten kasetleri öğren ama parçalamayı bölmeyi düşünme. Unutmayın parçalandıkça yutulmak kolaydır. Ekmeği bile önce dilimler sonra lokmaya böleriz kolay yutmak için.