Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.10.13, 10:16   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Kırmızı Kurdeleli Vali! | Rahmi Turan

Dün, SÖZCÜ’nün birinci sayfasında yayınlanan haber ve fotoğrafa baktıkça ürperdim!
İnanın, tüylerim diken diken oldu!
Bu, yeryüzünde bir ilktir herhalde!
Ben bütün dünyayı dolaştım, böyle garip bir törene tanık olmadım.
Türkiye Cumhuriyeti’nin bir valisi (Siirt Valisi Ahmet Aydın) Kalkancık Köyü’nde şehitlik açarken “kırmızı kurdele” kesiyordu.
Bu ne demek Allah aşkına? Bu nasıl bir garabettir, ne saçmalıktır böyle?
İşyerlerinin açılışında kurdele kesmek âdettendir ve “Bereketli olsun, talihi – kısmeti bol olsun” anlamına gelir.
Vali Bey ve refakatindekiler, kırmızı kurdeleli açılış töreninde nasıl dua ettiler bilmiyorum ama fotoğrafa bakınca:
“Bu şehitliğin kısmetini eksik etme. Bol bol şehit gelsin Tanrım!” diye mi dua ettiler acaba diye düşünüyor insan…
Ah, ne diyeyim sana Vali Bey?
Emin ol, ne söylesem az! Dilerim bu vahim hatadan bir hayat dersi alırsın!

Seks cihadı fetvası!

Aslında ilk duyduğumda hiç inanmamıştım… Gazetelerde çıkan haberlerin yanlış kaynaktan geldiğini düşünüyordum ama… Ne çare ki iğrenç bir şekilde doğruymuş!
“Seks cihadından” bahsediyorum…
Haberler, Batı basınında da yer alıyor.
Suriye’de devam eden iç savaşta, Suriye Ordusu ile çarpışan isyancılara moral vermek için çeşitli İslam ülkelerinden yollanan Müslüman kadınları, mücahit denilen isyancılara ikram ediyorlar! Suriye Ordusu’nun direnişçilerden geri aldığı Kuseyr kentinde ele geçen belgelerde, ilişkiye giren kadınların listesi ve hangi kadının, kaç erkekle ilişki yaşadığı ve en çok ilişki yaşayan kadına verilen ödüllerin düzenli olarak kaydedildiği görülmüş…
Suudi Şeyhi Muhammed Orayfi, “Seks cihadı” için şu fetvayı vermiş:
- Cihad için cinsel ilişkiye girecek kadın 14 yaşından büyük olmalı…
- Dul olmalı; evli ise kocasının rızası olmalı…
- Kadın, bir günde 3 – 4 mücahitle birlikte olabilir…
- Kadınlar, cinsel ilişki sırasında yüzlerindeki peçeyi kaldırabilir…
- Bu kutsal görevi yerine getiren kadınlar cennete girer!

Demirel’e göre, Paket ülkeyi geriye götürür!

“Demokratikleşme Paketi”ni yağdanlıklar “Büyük devrim” diyerek göklere çıkarıyor.
Aklı başında çevreler isepaketin sakıncalarını bir bir sayarak eleştirmeye devam ediyor.
Peki, Türkiye’nin en deneyimli devlet adamı olan 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ne diyor?
Demirel, “Demokratikleşme Paketi” konusundaki görüşlerini kendisini ziyaret eden MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a açıkladı.
Türkkan’ın anlattığına göre:
Demirel “Bu pakette reform diye sunulan tek şey var. O da millet bilincini ortadan kaldıracak olan ‘Andımız’ı yasaklamak. Pakette reform yerine Türkiye’yi geri götürme çabası var” diyor.
Demirel’in, olayları doğru değerlendiren “bilge bir devlet adamı” olduğunu söylememize bilmem gerek var mı?

“Bölünmek iyi bir şeyse bölünelim!”

Başbakan’ın “Anadilde eğitim”e çanak tutan paketine AKP içinden de eleştirilerin yükselmesi ilginçtir.
Birçok milletvekilinin, sağduyunun sesini dinleyip, okullardaki öğrenci andının kaldırılmasını ve Kürtçe eğitime ışık yakılmasını tasvip etmedikleri, ancak korkularından ses çıkartamadıkları haberleri geliyor.
Ancak, her şeye rağmen, kendini tutamayanlar da var. Bunlardan biri de AKP’li Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu… Anadilde eğitimin (Kürtçe eğitimin) ülkeyi böleceğini belirterek şöyle diyor:
“Bana sorarsanız, anadilde eğitim doğru olmaz. Ülkeyi de, huzuru da bozar. Bölünmek iyi bir şeyse bölünelim. Bu ülkede 18 etnik grubun olduğu varsayılır. Bu coğrafyada bu kadar ders kitabı basılacak, bu kadar hoca derslere girecek ve bu memlekette huzur bulacaksınız. Bütün okullarda Kürtçe eğitimi zorunlu yap bakalım. Üniversite kur, sonu nereye gidecek?
ABD’de 72 millet, 51 eyalet var. Hepsinde İngilizce eğitim yapılır. Bir tek eyalette İspanyolca eğitim yapıldı, baktılar işler kötüye gidiyor, kapattılar!”
Böyle diyor AKP’li Anayasa Hukuku Profesörü Burhan Kuzu…
Evet… Ülkemizde de “Kürtçe eğitim” diye ülke bütünlüğüne dinamit koyuyorlar!

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.