Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.10.13, 10:34   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Siirt Valisi Dava Açtı!.. | Mehmet Türker

Yere çakılmış iki sopa arasına kırmızı kurdele gerilmiş, Siirt Valisi Ahmet Aydın elinde makas kurdeleyi keserek şehitlik açılışı yapıyor!..
Siirt Valisi Ahmet Aydın, “Kürtçü açılımı” başladığında da, halay çekerek açılımı sevinçle kutladığında yine gazetelere konu olmuş, fotoğrafları yayınlanmıştı!..
Üstelik, halay çektiği yer PKK’nın ilk Mehmetçiği şehit ederek terörü başlattığı Eruh’tu!..
Eruh’ta başlayan PKK katliamları 30 yılda 40 bin insanımızın hayatını kaybetmesine yol açtı…
Bunların 8 bini, vatanın bölünmezliği uğruna kanlarını akıtan gencecik şehitlerimizdi!..

Siirt Valisi Ahmet Aydın, ABD Başkanı Obama’ya hayranlığıyla da tanınıyor…
İlk olarak Obama’ya mesaj gönderip, “Ben Türkiye’denim. Siirt’te valiyim. Sizi seviyorum, hayatınız ve başkanlığınız çok başarılı. Sizin gibi olmayı umut ediyorum” demesiyle gündeme gelmişti…
Obama’nın, bu hayranına cevap verip vermediği bilinmiyor!..
Daha sonra ise “açılımın” ve PKK’lı teröristlerin çekilmeye (!) başladığı sıralarda Eruh’ta çektiği halayla adını duyurdu!..
Siirt Valisi Ahmet Aydın, Tugay Komutanı, Siirt Jandarma Komutanı, Eruh Kaymakamı ve KCK’dan tutuklanıp tahliye edilen Eruh Belediye Başkanı el ele tutuşup PKK’nın 30 yıl sürecek kirli terörü başlattığı Eruh’ta sevinçle halay çekmişler, fotoğrafları gazetelerde yayınlanmıştı…
O tarihte ben de bu köşede halay çekilmesini eleştirmiş, bir genelleme yaparak, bu tür hareketlerin “şehit mezarları üzerinde halay” anlamında olacağını yazmıştım…

Ortada henüz sevinilecek bir şey yoktu…
Nitekim Siirt Valisi Ahmet Aydın da daha sonra yaptığı açıklamada, terör örgütünün dağa adam topladığını belirterek terör örgütünün çekilme samimiyetini sorguladı!..
Başbakan ise geçtiğimiz haziran ayında tamamlanması gereken sınır dışına çekilme mutabakatına rağmen Türkiye’deki teröristlerin ancak yüzde 15-20’sinin çekildiğini açıkladı…

Üstelik, PKK ve PKK kuyrukları

Eruh’ta başlatılan katliamların yıldönümünü geçtiğimiz 15 Ağustos’ta meşalelerle, terörist başı Apo’nun posterleri ve bayrak dedikleri paçavralarla Kato Dağı eteklerinde üç gün üç gece süren şenliklerle kutladılar, devlete meydan okudular!..
Ortada daha fol yok yumurta yokken Siirt Valisi’nin Eruh’ta sevinçle halay çekmesi eleştirilmeyecek de ne eleştirilecekti?..

Derken, bir tebligat geldi…
Siirt Valisi Ahmet Aydın, Tugay Komutanı, İl Jandarma Alay Komutanı, Eruh Kaymakamı, (Eruh Belediye Başkanı hariç) bütün halay çekenler, kendilerine karşı en ufak hakaret sözcüğü olmamasına rağmen genellemelerdeki ifadelere alınganlık göstererek, Siirt Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuşlar, hapse atılmamı istemişler!..
Küçükçekmece Savcılığı, Siirt savcılığından gelen talimatla şüpheli olarak ifademi aldı, biz de hakaret kastı olmadığını anlattık…
Ama olmadı, Siirt Savcılığı hakkımda iddianame tanzim ederek, yine Siirt Mahkemesi’nde dava açtı ve şüpheli olmaktan sanıklığa terfi ettik!..
İddianame henüz elime geçmediği için hakkımda kaç yıla kadar hapis cezası istendiğini bilmiyorum…
Ama eğer hapse girersem, Siirt Valisi Ahmet Aydın ve diğer halay çekenlerin mutlu olacağını anlıyorum!..

İşte o Vali şimdi de dünyada ilk kez şehitlik açılışı yaparak yine gündeme geldi…
Siirt Valisi Ahmet Aydın iki sopa arasına gerilmiş kırmızı kurdeleyi keserek, okul, fabrika, mağaza açılışı yapar gibi şehitlik açılışı yaptı!..
Açılışlarda kurdele kesilirken genellikle “hayırlı uğurlu olsun” denilir, Vali Bey acaba şehitlik açılışında ne dedi?!.
Ayrıca İmam Hatip eğitimi almış Tayyip Bey çok iyi bilir, ona sormalı:
“Dinimizde kırmızı kurdele keserek şehitlik açılışı yapmak var mıdır?!.”

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.